Çin’de binlerce kedi, eti için satılmaktan kurtarıldı

Daily Mail’in haberine göre Çin’deki hayvan aktivistleri 2000’e yakın kediyi tavşan ve domuz eti adı altında servis edilmeden kurtardı.

Ülkenin güneyinde bulunan Jiangsu bölgesinde otoyolda gitmekte olan bir kamyonun kasasında, ahşap kafeslere koyulmuş çok sayıda kedinin olduğunu fark eden aktivistler polise haber verdiler.

Aracı zamanında durdurmayı başaran ekipler kamyon kasasına istiflenmiş olan kedilerle karşı karşıya kaldılar. Kedilerin sahiplerinden çalındığı ve tavşan ya da domuz eti olarak servis edilmek üzere restoranlara satılmaya götürüldüğü tespit edildi.

214325366531232

Küçük kafeslere doldurulan kedilerin yüzlerinde çizikler ve darbe emareleri olduğu görüldü. Kedileri güvenli bir ortama alan polis ekipleri sahiplerine ulaşmaya başladı. Kediler sahiplerine ve yuvalarına geri dönüyorlar.

Çin’den son zamanlarda bu tür haberler sık sık gelmeye başladı. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında aktivistler ülkenin kuzeybatısındaki Shaanxi bölgesinde deneylerde kullanılmak üzere kapalı tutulan bir düzine köpeği kurtarmışlardı. Yine geçtiğimiz aylarda Guangxi’deki Yulin Köpek Yeme Festivali için kullanılacak hayvanlar kurtarılmıştı.

Kaynak: Daily Mail – Saved from the dinner plate: Thousands of stolen cats crammed into crates are rescued by animal activists in China

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Hayvanlar
Danimarka rüzgar enerjisinde rekor kırdı!

Rüzgar enerjisinden elde ettiği enerji ise son 10 yılda iki katına çıkan Danimarka kendi rekorunu kırdı.

Kapat