Çocuklar için çok eğlenceli 9 yaz aktivitesi

Bu yaz tatilinde çocuklar için ister evde ister kumsalda yapabilecekleri birbirinden keyifli aktivite fikirlerini sizler için derledim.

1. Hatıra kavanozları

hatırakavanozları
Çocuklar da tıpkı büyükler gibi anılar biriktirmeyi çok severler. Deniz kenarından topladığınız kabuklar, taşlar, tatilde çekilmiş fotoğraflarla süsleyeceğiniz cam kavanozlarla anılarınızı saklayabilirsiniz.

2. Dekoratif kestaneler

kestane
Kumsaldan topladığınız deniz kestaneleri boyanınca son derece dekoratif olabilirler.

3. Kağıttan oyıncaklar

kağıtoyuncak
Evde kalan eski rengarenk kağıtlardan, alüminyum folyodan ya da farklı malzemelerden çeşitli oyuncaklar yapmaya ne dersiniz?

4. Yıldız süs

denizyıldızı
Deniz kenarından topladığınız deniz yıldızları veya farklı kabuklarla yaz boyunca balkonunuzda ya keyifle kullanabileceğiz bir aktivite yapabilir, tatilin hoş anılarını hatırlatacak bir süsleme yapabilirsiniz.

5. Yepyeni boyalar

boya
Yaz tatili olunca evdeki dağınıklık insana daha bir fazla görünüyor. Sizi bilmem ama bizde alınan pastel boyalar kesinlikle alındıkları kutularında durmuyorlar. Karmakarışık ve çoğu kırılmış bir şekilde başka büyük bir kutuda duruyorlar. Onları tekrardan eğlenceli bir şekilde kullanmak için güzel bir önerimiz var. Eski pastel boyaları önceden yağladığınız şekilli bir kek kabında 180 derece pişirebilirsiniz. Ve soğuduklarında kalıplar halinde tekrar eğlenceli şekilde kullanılabilirler.

6. Rüya yakalayıcı

rüyayakalayıcı
Evde çocukların odalarına asacakları bir rüya yakalayıcıya ne dersiniz? Kızılderililer rüya yakalayıcı sayesinde sadece iyi rüyaların geçebileceğine inanıyorlarmış. Evde bulduğunuz malzemelerden, hatta deniz kabuklarından bile bir rüya yakalayıcı yapabilirsiniz.

7. Mandala

mandala
Farkettiniz mi bilmiyorum etrafta ciddi bir mandala rüzgarı var. Mandala Budizm ve Hinduizm’de even teems eden bir symbol aslında. Bir kare ve dört parçadan ve ortasında bir merkezden oluşan mandalaların farklı dizaynları var. Mandalalar dikkat toplamak, ve stres atmak için birebir.

Ailece yapılacak son derece keyifli bir aktivite mandala boyamak. En basitinden en çetrefillisine mandala yapmak eğlenceli. Google’da binlerce mandala dizaynı var. Hatta isterseniz siz de farklı yuvarlaklardan kendi dizaynınızı yapabilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Annelere yemyeşil hediye önerileri

8. Aktivite kavanozu

kavanoz
Yaz gelince bazen ne yapacağınızı seçmek zor olabilir. O halde evde topladığınız dondurma çubuklarından veya basitçe renkli kağıtlardan bir aktivite kavanozu yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuz içinden çektiği bir aktiviteyi yapabilir.

9. Kağıttan gemiler

gemi
Küçükken evdeki minik kağıtlardan gemiler yapar mıydınız? Eski gazetelerden, kullanmadığınız kağıtlardan gemiler yapıp bunları suda yüzdürmek her zaman çok keyifli bir aktivite

Bu yaz bu aktivitelerle çok güzel zaman geçireceksiniz. Ama tabii her zamanki gibi güneşten korunmayı, pamuklu kıyafetler ve şapka tercih etmeyi ihmal etmeyin.

Bu yazı Kapbula‘nın katkılarıyla hazırlanmıştır.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Çocuk ve Bebek, Eğitim, Oyuncak
Paylaşımın gücü bu Pazar Kadıköy’de

Bu etkinliklerden bir yenisi bu Pazar Tasarım Atölyesi Kadıköy'de düzenlenecek: Kadıköy Takas

Kapat