Dans eden trafik ışıkları

Büyük şehirlerin yayalar için kabuslarından biri de 99’dan geriye sayan trafik ışıkları. Müthiş bir bezginlikle yeşil ışığın yanmasını bekleyenler için oldukça eğlenceli bir tasarımla tanışın!

Evet, trafik kurallarına uyalım, uymayanları da uyaralım; ama yolu boş gördü mü kaşla göz arasında karşıya atlayanlardanım. Ve yine evet, hem kendi can güvenliğimi hem de başkalarının güvenliğini zaman zaman tehlikeye de atıyorum. Ama bunun sadece kurallar dizisine uymak ya da uymamak ikiliğinde tıkanması, verimli bir sonuç alınmasının da önüne geçiyor.

Lizbon‘da buna pek güzel bir çözüm önerisi sunmuşlar. Öyle ki kırmızı ışıklarda bekleyen yaya sayısı %81 artmış! Oldukça eğlenceli çözüm önerisi ‘dans eden trafik ışıkları’. Uzun uzun bakıştığımız ışıklardaki insan figürü beklediğiniz süre boyunca dans ederek size eşlik ediyor. Üstelik o dans da hep aynı figürlerden oluşmuyor. Trafik ışıklarına yakın bir noktada bir kabin var. Orada müzik dinleyip dans ediyorsunuz ve eş anlı olarak ışıklarda bekleyen yayalar sizin harika figürleriniz eşliğinde bekliyor. Ve elbette siz de başkalarının bu sıkıcı anlarını keyifli kılarken başkaları da bekleme anınızda sizi yalnız bırakmıyor!

Pratikteki halini videodan izlemek bile oldukça keyifli:

Kaynak: wimp.com

BUNU DA OKU:  Cennetteki Çöplük
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Hayat, İyi haberler, Sanat ve Tasarım, Spor
Çarşamba günü kazananı belli oldu

“Mahalle esnafı” temalı fotoğraflarla yarışmamıza devam ediyoruz.

Kapat