Ev yapımı kahve kreması (vegan)

Filtre kahvenizi sade içmekten hoşlanmıyorsanız, tadı fazla yoğun ya da acı geliyorsa ve krema ve şeker ilave ediyorsanız doğru yerdesiniz. Özellikle toz halinde satılan bitkisel bazlı kahve kremaları onlarca kimyasal madde içerir.

Bu maddeler arasında glikoz şurubu, mısır şurubu, yapay aromalar, bitkisel bazlı yağ, dipotasyum fosfat, topaklanmayı önleyici ve renklendiriciler gibi katkı maddeleri bulunur.

Kahve kremasında bulunan bu içeriklerden kaçınmanın en kolay yolu evde, kendi kahve kremanızı hazırlamaktır. Farklı içerik ve aromalarla çeşit çeşit kahve kreması hazırlayabilirsiniz. Bizim önerimiz ise hindistan cevizi ve vanilyalı vegan krema.

Malzemeler:

1 teneke hindistan cevizi sütü (400 ml)

3 çorba kaşığı akağaç şurubu (45 ml)

1 çorba kaşığı vanilya (15 ml)

Tüm malzemeleri blender’a atın ve 30 saniye ila 1 dakika arası karıştırın. Hava geçirmeyen kavanozda 6 gün kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Daha az ya da fazla kremaya ihtiyacınız varsa ölçüleri ihtiyacınıza göre oranlayabilirsiniz.

Afiyet olsun.

BUNU DA OKU:  Et yiyenler çevreci olabilir mi?
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Gıda, Tarifler, Vejetaryen ve Vegan
E102, E122, E110, E124, E 211… Gıdanızdaki zehirleri tanıyın

E102, E122, E110, E124, E 211. Bu rakam ve numaralar size birşey ifade ediyor mu?

Kapat