İstanbul’un Sıfır Atık Bit Pazarı bu Pazar açılıyor!

Tüketici olarak sıfır atık üretmeyi kendine hedef belirleyen Zero Waste Turkey grubu, ilk Sıfır Atık Bit Pazarı etkinliği “Zero Waste Istanbul Flea Market”’ı bu Pazar, 17 Ocak 2015 Pazar günü saat 12:00 ile 18:00 arasında Rixos Pera Hotel’in yakınındaki St. Helena Şapelinde düzenliyor.

İyi durumdaki ikinci el, daha önceden sahibi olan, sevilerek kullanılmış, geri dönüştürülmüş hatta ileri dönüştürülmüş ürünlerin, kitapların, oyuncakların giysilerin bulunacağı Sıfır Atık Bit Pazarı’nın geliri mültecilerin yararına çalışan St. Helena Hostel’ine bağışlanacak.

Ayrıca sıfır atık kültürünün yayıması amacı ile, etkinliğe katılanlar eğer kendi bardaklarını, kaplarını ve çantalarını getirirlerse hem ürünlerde, hem de sıcak kakao, çay veya kahve gibi içeceklerde indirim şansı yakalayacak.

817322189122

Hem çevreye, hem de mültecilere iyiliğinizin dokunacağı bu etkinliği kaçırmayın.

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Gündem, Kent, Topluluklar
Türkiye’nin şebeke suyu hakkında 8 gerçek

Su Hakkı Kampanyası'nın yayınladığı son raporda musluktan akan suyu içebilseydik tasarruf edeceğimiz miktarın ne kadar olduğu ve belediyelerin 'su faturası'...

Kapat