Kadıköy’ün 8 vegan dostu durağı

Yeni açılan third wave kahveciler, vintage butikler ve vapurdan ara sokaklara akan, bitmek bilmez insan yığını ile birlikte Moda resmen panayır yerine döndü. Bunca yıldır sakinliğe, sokaklarda tanıdık yüzler görmeye alışmış mahalleliler durumdan epey şikayetçi olsa da Moda’nın moda olmasının getirileri de oldu tabii. Bu getirilerden biri de vegan yemek servis eden kafe sayısındaki artış. Kadıköy’ün vegan beslenenleri tatmin edecek sekiz durağını listeledik.

1. Naan Bakeshop

5(6)
Moda Caddesi’nin bisiklet ve hayvan dostu mek Naan’ın fırınından her gün ekşi mayalı çeşit çeşit ekmek çıkıyor. Yerel ve mevsimlik malzemeler kullanılan fırının menüsünde vegan sandviç ve kinoalı salata bulunuyor.
Facebook sayfası
Moda Caddesi No: 113 Kadıköy

2. Cook & Book

8(6)

Her gün 15 farklı çeşit yemek çıkaran kafede bolca zeytinyağlı bulmak mümkün. Kök sap pilav, gün boyu vejetaryen kahvaltı ve o gün hazırlanan yemeklerden seçerek hazırlayacağınız vegan tabak şahane.
Facebook sayfası
Şair Latifi Sok. No: 2/A Moda (Bahariye), İstanbul

3. Mahatma

4(9)

Çok yeni olmasa da vegan mutfağını Kadıköy sokaklarına taşıyan ender kafelerden Mahatma. Mutfaktan her gün çıkan humus, mercimek köftesi, patates püresi, yaprak sarma, bulgur pilavı, biberli ekmek ve vegan içli köftenin yanında günlük olarak çıkan vegan kahvaltı, sebzeli börek, sıcak sebze yemekleri ve vegan tatlılar da bulunuyor.
Facebook sayfası
Rasimpaşa Mahallesi Prof. Dr. Macit Erbudak Sokak No:50/A Kadıköy

4. Rulo Ezber Bozan Lezzetler

2(13)

Sebze köfte ve falafeliyle meşhur Rulo, Kadıköy’ün çok sevilen vegan/vejetaryen duraklarından biri. Kafede bulunan iki büfeden sıcak ya da soğuk meze ve yemekleri seçip porsiyon ya da dürüm olarak tüketebilirsiniz.
Facebook sayfası
Nailbey Sokak No:15/B Kadıköy
5. Tight Agressive

6(3)

Sahipleri de vegan olan Tight Aggressive sadece bir kafe değil Kadıköy merkezli kendin yap kültürünü benimsemiş bir altkültür kolektifi. Menüde bulunan vegan sucuk, kaju peynirli cheesecake ve vegan hotdog gibi seçeneklerde eser miktarda bile hayvansal ürün bulunmuyor. Kafeyi ziyaret etmişken DIY çanta ve t-shirtlere de göz atmanızı öneririz.
Facebook sayfası
Karakolhane Caddesi No:83, Yeldeğirmeni Kadıköy.

BUNU DA OKU:  Balkon bahçeciliği: Eylül ayında dikilebilecek bitkiler

6. Muhtelif Mekan Kadıköy

3(9)

Çeşitli atölyelerin de düzenlendiği keyifli bir kafe Muhtelif Mekan. Ispanak ve çam fıstıklı kekler, fellak köftesi, kereviz salatası gibi sebze yemekleri, vegan puğaça ve cupcake’ler mevcut.

Facebook sayfası
Feritbey Sokak No:18 Kadıköy

7. Aşina Kafe Mutfak

Screen Shot 2017-01-25 at 12.24.30 PM

Evlere de servis yapan, ev yemeği yapan şahane bir restoran Aşina. Günlük değişen menülerinde her gün birden fazla seçenek bulmak mümkün. Kadıköy’ün en iyi ev yemeği lokantası desek yalan olmaz.
Facebook sayfası
Bademaltı Sokak No:25 Moda, Kadıköy

8. Komşu Kafe

1(17)

Patronsuz, hiyerarşisiz mutfak sloganıyla Yeldeğirmeni’nde açılan Komşu Kafe’de yemeklerin ücretini siz belirliyorsunuz. Her gün mutlaka vegan en az bir çeşit bulunan kafede Suriye Yemekleri, Kamerun Yemekleri gibi geceler ve gıda atölyeleri de gerçekleştiriliyor.
Facebook sayfasıUzunhafız Sokak No:83/A Yeldeğirmeni Kadıköy.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Kadıköy’ün 8 vegan dostu durağı” için 8.656 yorum

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Gıda, Vejetaryen ve Vegan, Yeme İçme
Sana hiç yakışmadı Kadıköy!

Kadıköy Tarihi Çarşı'yı ziyaret eden Slow Food İstanbul’un Lüfer Koruma Timi hemen her tezgahta 8 ila 17 cm arası boylarda...

Kapat