Kendinizi ve çocuğunuzu Kaz Dağları’nda yeniden keşfedin

Buğday Derneği’nin Kaz Dağları’ndaki kırsal merkezi olan Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde 1-5 Haziran tarihlerinde yapılacak olan “Çocuğumuzla Birlikte Büyümek” atölye ve eğitim çalışmasında, ebeveynler çocukları ile hem tatil yapıp hem de çocukları ile olan ilişkide yaşadıkları sorunlara göz atabilecekler.

Program süresince annenin doğumla yaşadığı duygulardan, çocuğun her gelişim döneminde ortaya çıkan ihtiyacına, babanın eşini bir çocukla paylaşmasıyla yaşadığı içsel zorluklara dek bir sürü konuya değinilecek.

kazdaglari-+++Camtepe_07

Eğitmen Psikolog Nilüfer Devecigil, programla ilgili şöyle konuşuyor: “Anne karnından dışarıdaki yaşama, anne kucağından yere, yerden emeklemeye, emeklemeden yürümeye ve anne göğsünden katı gıdaya geçiş. Öte yandan bir anne olarak tek başına olmaktan kucaklı yaşama, tam kendimi çocuğumla bir bütün olarak görürken ise bağımsız yaşama geçiş. Bir baba olarak eşimin tüm dikkati bendeyken şimdi onu eve yeni gelen bu küçük varlıkla paylaşmaya geçiş. Kısacası insan yaşamı bir sürü geçişi kucaklıyor kendi içinde.”

Programda teorik anlatımın yanı sıra küçük grup uygulamaları da var. Çocuk-anne, çocuk-baba grupları olacağı gibi anne baba ve çocukların katıldığı oyun gruplarına da yer veriliyor. Küçükkuyu, Dedetepe çiftliğinde konaklamalı olarak gerçekleşen programda katılımcılar çiftlikte üretilen organik vejetaryen yiyeceklerle beslenip, doğal yaşamın sunduğu çeşitli aktivitelere de katılabilecekler.

Diğer doğa dostu programlar, daha fazla bilgi ve kayıt için: www.camtepe.org

Kayıt ve Sorularınız için:

Özgür Koç: ozgur@bugday.org,

Tel ve Faks: 0312 385 43 58

Gsm: 0535 568 78 22

 

BUNU DA OKU:  Ege'nin zeytinyağı imecesine katılın, zeytin ormanları yaşasın
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Çocuk ve Bebek, Eğitim, Ekoturizm, Kent
HES’ler ve Çay Tarımı

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet Atalık'ın, karasaban.net'te yayınlanan yazısı HES'lerin çay tarımına ve bölgeye etkisine dikkati çekiyor.

Kapat