Kırılan allığınızı atmayın

Aceleyle dışarı çıkmaya hazırlanırken makyaj çantanız elinizden düştü ya da kızınız oyun oynarken allığınızı/farınızı kırdı ve dünyanın parasını verdiğiniz favori makyaj malzemeniz paramparça oldu. Dert değil, kırılan allık ya da farınızı eski haline getirmek çok kolay.

Kırılan pudra bazlı makyaj malzemelerinizi eski haline getirmek için ihtiyacınız olan tek şey kolonya ya da ispirto gibi yüksek alkol oranına sahip bir sıvı. Kırılıp dağılan tüm parçaları makyaj malzemenizin orijinal kutusuna koyun. Üzerine birkaç damla alkol damlatıp tüm parçaları ezin ve alkolle yoğun bir krem haline gelene kadar ezin. Farınız ya da allığınızkrem haline gelip kutuyu kapladıktan sonra tek yapmanız gereken birkaç saat kurumasını beklemek. Farınız ya da allığınız kuruyup eski haline geldiğinde karıştırdığınız alkol de uçacağından tamir ettiğiniz makyaj malzemenizde alkol kokusu bile kalmayacak.

Artık allık ya da farınızı yeniymiş gibi güvenle tekrar kullanabiirsiniz.

BUNU DA OKU:  Kazdağı doğaseverleri toprakla buluşmaya çağırıyor
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Hayat, Kendin yap, Kişisel Bakım, Kozmetik
Kırmızı halının bu yılki yıldızı Naomie Harris

Doğa dostu ve sürdürülebilir tasarımın kırmızı halıya her şeyden çok yakıştığı bir kez daha kanıtlanacak

Kapat