Mayıs ayı boyunca her perşembe: Bitki Yetiştirmeyi Öğren – Permakültür Serisi

Circuit İstanbul, Mayıs ayı boyunca devam edecek bir permakültür serisi düzenliyor: Bitki Yetiştirmeyi Öğren. Her hafta perşembe akşamı 19:00 – 21:00 arasında düzenlenecek atölyeler ile toprağı tanıyıp tüm tüm bitki yetiştirme yöntemlerini öğrenebilir, teorik ve pratik tohum, toprak ve bahçe eğitimi alabilirsiniz.

TIKLAYIN: Terrarium nasıl yapılır?

Ayrıntılı bilgi:

Bitki Yetiştirmeyi Oğren – #Permakültür Serisi
Tarihler: Per. 4, 11, 18, 25 Mayis & 1, 8 Haziran, 19.00 – 21.00
Dil: Türkçe

Bu kurs serisini, toprak ve bitkiler ile iç içe, konforlu, uyumla çalışmak isteyen hevesliler için tasarladık. Birçok insan kendilerine tohum veya fide sunulduğunda ne yapacaklarını bilemez haldeler. Ancak bu seriyi tamamladıktan sonra, toprağı tanıyacak, ve tüm bitki üretim tekniklerini öğrenmiş ve uygulayabiliyor olacaksınız. Kursta, teori dışında pratik eğitim de verilecek, ve bahçe konumlaması, toprak hazırlığı, tohum ekimi, fide bakımı, çelik alma gibi bitki yetiştiricilik yöntemleri, tohum saklama, bunlarla ilgili püf noktaları ve kaçınılması gereken noktalar, biyolojik mücadele,doğada gördüğümüz bitki birlikleri ve kardeş bitki yöntemleri gibi konularda bilgi sahibi olacaksınız.

Atölyeler Perşembe akşamları 19.00 – 21.00 arasında olacak. Tüm seriye katılmanın yanı sıra bir tanesini de seçebilirsin.

Tarihler:
Tohumdan Başlamak: 4 Mayis 19.00 – 21.00
Vejetatif Yöntemle Bitki Yetiştiriciliği: 11 Mayis 19.00 – 21.00
Kardeş Bitkiler: 18 Mayis 19.00 – 21.00
25 Mayıs, 1 ve 8 Haziran konuları katılımcılar ile şekillenecek.

Tohumdan Başlamak – 4 Mayıs, 19.00 – 21.00
Dünyanın en umut verici şeyi, tohum. Maalesef birçok insan onunla ne yapacağını bilmiyor. Halbuki kendi üretim alanlarımızda kendi sağlıklı, temiz ve besleyici gıdamızı yetiştirmek o kadar kolay ki! Bu atölyemizde sebze toprağı hazırlığından tohum seçimine, temel tohum ekme tekniklerinden fide bakımına ve yerel iklim koşullarımızda yetiştirebileceğimiz sebzelerin hangileri olduğuna kadar geniş bir yelpazede konuşacağız. Toprak nedir, tohum nasıl çimlendirilir, öğreneceğiz. Bir de ellerimizle ilk tohumlarımızı ekip, evimize götüreceğiz.

Kayıt:
Derslerimize önceden kaydolmanızı öneriyoruz. Kaydolmak veya daha fazla bilgi için lütfen Jessica’yla circuitistanbul@gmail.com e-posta adresinden irtibata geçin.

Ücret:
Tek atölye: 60 TL
3 ya da 4 atölyeye birden katılırsanız %15 indirim alabilirsiniz.

Etkinliğin facebook sayfasını buradan inceleyebilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Ev ve Bahçe, Hayat, Kent, Topluluklar, Yeşil alanlar
Paris’in en iyi balını yapan şehir arıcısı Volkan Tanacı ile tanıştınız mı?

Adana'dan Paris'e, finans sektöründen şehir arıcılığına Volkan Tanacı'nın ilham verici hikayesi

Kapat