Organik Ev’den tıbbi ve aromatik bitkileri kullanma atölyeleri

Bursa Uludağ eteklerinde bulunan 2000 yıllık bir geçmişe sahip Misi Köyü’nde 2 yıldır çeşitli atölyeler düzenleyen “Organik Ev”, 28-29-30 Ağustos tarihlerinde sizi bitkilerin şifalı dünyasına keşfe davet ediyor. Basın bültenini sizlerle paylaşıyoruz.

Bitkilerin büyülü yolculuğuna eşlik etmek ister misiniz?

Bursa’da yetişen endemik bitki türlerinin tanınması, onların toprağı bırakıp, küçük bir şişeye sığan sihirli özlerinin çeşitli yöntemlerle elde edilmesi, ve bu özlerin şifasını verebileceği forma (krem, losyon, tentür merhem haline) getirilmesi, nerede, nasıl ve ne zaman kullanılacağının bilgisi ile hem bedenimizin, hem ruhumuzun şifalanması etkinliğin atölyeleri arasında.

2000 yıllık geçmişe sahip bir Bursa Köyü olan Misi‘de bulunan Organik Ev‘de düzenlenecek olan 3 günlük Tıbbı ve Aromatik Bitkilerin Kullanımı Atölyesi’nde geçmişin bu kadim bilgileri hatırlanacak ve uygulanacak.

Bitkierin bize anlatacağı çok şey var:

1. Gün: Dünyada bitkisel ilacın tarihi. Bitkisel İlaç ile tedavinin felsefesine giriş. Bitkilerin etkileri ve kulanımı.

2. Gün Endemik bitki örtüsünü tanımak üzere köy çevresinde doğa gezisi. Hazırlayacağımız ilaçlar için bitkisel ham madde toplama. Alkol ve yağ ekstreleri hazırlama.

3. Gün İnsan bedenini tanıma (sindirim ve bağışıklık sistemi) ve bu sistemleri bitkilerle nasıl destekleyebileceğimizi öğrenme – hastalıkları önleme veya iyileştirme. ilk yardım – topladığımız bitkileri ilk yardım için kullanma.

*Yaygın çocuk hastalıklarını tanıma ve yerel bitkisel ilaçlar ile evde nasıl tedavi edilebileceklerini öğrenme. Bağışıklık kuvvetlendirici ve öksürük şurubu yapımı.
İlaç hazırlama – Tıbbi yağ çıkarma, alkol ve sirke ile tentür hazırlama. Antifungal merhem hazırlama.

Tıbbi ve aromatik bitkilerle

-Kış hastalıkların tedavisi,
-Yara, yanık ve kesiklere ilk yardım kiti hazırlama
-Doğal kozmetik uygulamaları
-Cilt Bakım Kremi Yapımı
-Cilt Bakım Maskesi Yapımı
-Doğal Diş Macunu Yapımı
-Doğal Deodorant Yapımı

Kurs Tarihleri: 28-29-30 Ağustos 2015

Etkinliğin sayfası için buradan.
Tel: 0555 561 19 51

Ayrıntılar, kayıt ve ödeme için buradan.

Organik Ev
Gümüştepe Mah. Bardakçı Sk. No: 13. Nilüfer / Bursa

Eğitmen Yael Cnaan kimdir?
Uzman bir bitki bilimci, sağlıklı beslenme danışmanı ve bitkisel tedavi uzmanı.
Tel Aviv Üniversitesi, fizyotrepi bölümünden mezun olan Yael, Maga School Kudüs’te Shiyatsu eğitimi aldı. Daha sonra Tel Aviv Üniversitesi Bütüncül Tıp alanında Bitkisel Tıp bölümünde uzmanlaştı. Ünlü Amerikalı Bitki Bilimci Matthew Wood’dan aldığı çok sayıda özel kurs ve zengin deneyimlerle uzman bir bitki bilimci haline geldi.
Kudüs’te Natüropatik Tıp alanında eğitim veren kolejlerde bitkisel tıp dersleri verirken, diğer taraftan da kendi atölyesinde tıbbi ve kozmetik alanında, dahili ve harici ilaç, kür ve kozmetik ürünler hazırlarken, aynı zamanda sağlıklı beslenme danışmanlığı da yapıyor.

Organik Ev Misi Hakkında:
Organik Ev; taşa toprağa dokunup dağ havası soluyarak, doğal katkısız beslenerek, şehir hayatının tüketiciliğinden uzak kendi kendine yeten ekolojik bir hayat kurmak ve özüne dönmek isteyen bir grup arkadaşın Bursa Uludağ eteklerinde 2000 yıllık bir köyün 100 yaşındaki bir kerpiç evinde başlattığı bir ekolojik girişimdir. Organik Ev; kendi ürününü üretmeye, yıl boyunca ekoloji, anne-çocuk, kendin yap atölyeleri ve seminerleri düzenlemeye, haftasonları da köy menüsünden oluşan cafe’sinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Detaylı bilgi için:
organikevmisi.com
facebook.com/organikevmisi

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Gıda, Hayat, Kendin yap, Kent, Kişisel Bakım, Şifa, Yeme İçme
Cuma iş çıkışında harika bir etkinlik: Kent Bahçeleri Pikniği

Çevreci Etkinlikler, VEGGistanbul ve Yeryüzü Derneği, 21 Ağustos Cuma günü, Caddebostan’da Beyaz Köşk yakınlarında gerçekleşecek Kent Bahçeleri Pikniği düzenliyor.

Kapat