Ormanlar için 100 km

DİREN KUZEY ORMANLARI, DİREN İNSANLIK!

6 EKİM PAZAR, 14.00

DOĞA PARK BATI ÇIKIŞI, ÇEKMEKÖY

İstanbul’un kalan son ormanlarını, su kaynaklarını, hayvanları ve binlerce insanın yaşam kaynağı olan tarım alanlarını savunmak için seni, Çekmeköy Doğa Park’ta yapacağımız açıklamaya bekliyoruz. Kuzey Ormanları köprü ve yol yapımı için kesilen yüzbinlerce ağacıyla ciddi bir yara aldı ve bu yara giderek büyüyor. Ama biliyoruz ki kendi haline bırakılırsa kısa bir sürede orman kendini yenileyecek, tamamlayacaktır. 6 Ekim’de orman katliamlarının derhal son bulması için Çekmeköy Doğa Park’ta buluşuyoruz. Burada ormanı, suyu, toprağı, yaşamı savunan tüm İstanbullular işe birlikte bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Herkesi Kuzey Ormanları’nı savunmaya çağırıyoruz.

#direnkuzeyormanlari

twitter.com/kuzeyormanlari

kuzeyormanlari@gmail.com

Orman Katliamına Dur Demek İçin

100 Km Yürüyüşü

3-6 Ekim Kuzey Ormanları

Kuzey Ormanları köprü ve yol yapımı için kesilen yüz binlerce ağacıyla ciddi bir yara aldı ve bu yara giderek büyüyor. Ama biliyoruz ki kendi haline bırakılırsa kısa bir sürede orman kendini yenileyecek, tamamlayacaktır. Kuzey Ormanları‘nda açılan yara üzerinde 3 Ekim’de başlayacağımız ve 4 gün 3 gece sürecek olan yürüyüşümüzü, yaklaşık 100 km sonra 6 Ekim’de Çekmeköy‘de sonlandıracağız. Burada ormanı, suyu, toprağı, yaşamı savunan tüm İstanbullular ile birlikte bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

#direnkuzeyormanları

kuzey2

Yürüyüş Detayları:

– Yürüyüş 3. Havalimanı için seçilen Tayakadın Köyü’nde başlayıp 3. Köprü kesim güzergahı üzerinden, Garipçe-Poyrazköy arası boğaz balıkçı teknesi ile geçilip, Çekmeköy’de tamamlanacak

– Günde ortalama 12 saat kamp yükü ile yürünüp, geceleri kesim alanı yakınında orman içinde kamp kurulacak

– Kuzey Ormanları Savunması’ndan iki kişinin planladığı yürüyüşe katılmak isterseniz lütfen kuzeyormanlari@gmail.com mail adresinden bize ulaşın.

– 6 Ekim saat 14:00’da Çekmeköy’de yapılacak olan eylemde yürüyüş sona erecek. Bu eylem Çekmeköy halk meclisi ile düzenleniyor, detayları sayfamızdan paylaşacağız.

– 3 Ekim Perşembe günü ilk kamp için Tayakadın’a yola çıkılacak.

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın