Sevgililer Gününe Özel 5 Çevreci Hediye

Sevgililer gününü kutlamak, arada sırada kendimizi ve sevdiğimizi şımartarak beraber zaman geçirmek güzel. Ama tabii ki sevgililer günü ile beraber bir tüketim çılgınlığı da gelmiş durumda.

Karbon ayak izinizi arttırmak yerine, size sunacağımız bu 5 öneri ile sevdiğiniz için çevreci hediyelerden birini seçebilirsiniz.

1) Çekül – 14 Şubat’ta aşkınızı ormana dönüştürün

3425364758697

Çekül, Tüketim alışkanlıklarını doğadan yana kullanan ve Sevgililer Günü için hediye arayanlara, “Sevginizden bir orman yaratın” önerisinde bulnuyor, çiftlere, sevgilerinin yanı sıra doğayı koruma imkânı da sunuyor.

www.cekuldukkan.org adresinden sevdiğiniz için isterseniz 7 ve 7’nin katlarında fidan alabilir, isterseniz diğer doğa dostu ve özel tasarım ürünleri inceleyebilirsiniz.

2) WWF-Türkiye – Bir Hediye İki Mutluluk!

WWF-Türkiye ile 14 Şubat Sevgililer Günü’nde tehlike altındaki bir türü evlat edinerek hem doğa koruma çalışmalarına destek olabilir hem de sevgilinize yaşam dolu bir hediye verebilirsiniz.

WWF-Türkiye, tehlike altındaki türleri korumak amacıyla yürütülen projelere destek olmak için başlattığı evlat edinme kampanyasını sürdürüyor. Kampanyaya katılanlar, seçtikleri bir türü sembolik olarak evlat edinerek WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışmalarına katkıda bulunabiliyor.

Sevgililer Günü gibi özel günlerde de tehlike altındaki bu türleri başkaları adına evlat edinmek ve onlara özel bir hediye vermek mümkün.

Daha fazla bilgi için: https://destek.wwf.org.tr/

3) TEMA- Doğa Aşkınızla Yeşersin

1342536475687

TEMA vakfı, aklında hem çevre hem de sevgilisi olan çiftlere birbirleri için fidan bağışlama imkanı sunuyor, böylelikle aşkınız doğa içinde umut oluyor.

Daha fazla bilgi almak ve fidan bağışında bulunmak için bu adresi takip edebilirsiniz.

4) Sinemaseverlere !f bileti:

76543234567

Sinemasever bir çiftseniz, Daha önceden sizinle paylaştığımız, !f İstanbul’un doğaya dokunan filmlerinetekrar göz atmanızı tavsiye ederiz.

5) 2016 ajandaları

BUNU DA OKU:  Doğanın Yok Oluşu ve Pandemilerin Yükselişi

876543233küçük

Arayıp, bulamamış olabilirsiniz, çok da geç kalmış sayılmazsınız. 2016 yılı için seçtiğimiz ajandalara bir göz atarak sevdiğinizin hoşlanacağı bir ajandayı ona hediye edebilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Hayat, Hayvanlar, Hediye, Kendin yap, Kent, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Sanat ve Tasarım
Acı biber yemenin 5 yararı

Acı severlere müjde!

Kapat