Tohum takasının en güzeli bostanda yapılır!

Sürdürülebilir ve temiz gıdayı yaygınlaştırmanın en güzel örneği tohum takasları. Daha da güzeli tohum takasını hepimiz için çok büyük değeri ve önemi olan Yedikule Bostanları’nda yapmak.

13 Şubat Cumartesi günü saat 15:00’te Yedikule’de önce Yedikule Bostancılar Derneği sözcüsü Cihan Kaplan, Yedikule Bostanları Girişimi’nden Aslıhan Demirtaş ve Magma Dergisi yayın yönetmeni Özcan Yüksek’in katılacağı Yeniyerel Sohbetler etkinliği düzenlenecek, ardından katılımcılar Yedikule Bostanları’nı korumayı anlatan yazılı ya da görsel materyaller karşılığında bostancıların ilkbahar ve yaz ekimlerinin tohumlarını alabilecekler.

Şimdiden oturun bostanların ve kentsel tarımın size ne ifade ettiğini yazıp çizmeye başlayın ve ürettiklerinizi bu cumartesi kahraman bostancılara iletin!

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Ev ve Bahçe, Gıda, Gıda Gündemi, Hayat, Kent, Topluluklar, Yeşil alanlar
Sağlıklı diye bildiğiniz 4 zararlı şey

Sağdan soldan duyulan rivayetler yarardan çok zarara yola açıyor.

Kapat