YEŞİL YAŞAM ATÖLYELERİ NO:1 Şiddetsizliğe Giriş: Şiddeti Anlamak

Şiddetsizliğe Giriş Atölyesi: Şiddeti Anlamak

Kayıt için buraya tıklayarak kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Şiddetsizlik Merkezi & Yeşilist

13 nisan saat 18:00

Zoom

Kontenjan 35 kişi ile sınırlıdır.

Atölye süresi: 90 dk

Katılım ücretsizdir.

Yeşil Yaşam Atölyeleri serimizin ilkine davetlisiniz!


Şiddetsizliği tanıyor musun?

Yaşadığımız hayatın her alanında, şiddete maruz kalabiliyoruz. Şiddet görünür ve fiziksel hale gelmeden önce birçok aşamadan geçiyor. Bu adımları tanımak, şiddetsizlik için gerekli araçlar hakkında bilgi sahibi olmak, şiddeti büyümeden önlemenin en etkili yolu.

Atölye Tanımı: Şiddetin birçok farklı yüzü vardır. Şiddet mekanizmalarını tersine çevirmenin ilk adımı yapısal şiddete detaylı bir bakış olarak görülebilir. Bu atölye, şiddeti anlamak ve şiddetle mücadele etmek için şiddetsizliği daha yakından tanımak ve şiddetsiz araçlarla şiddete karşı mücadele etme yöntemlerini araştırmak üzere düzenlenmiştir. Atölyede; şiddetin türleri, yapısal şiddete detaylı bir bakış, şiddetsizlik teorisi, ve şiddetsizlik ilkeleri işlenmektedir. 

Eğitmen Tolga Kızılay; 2011 yılından beri insan hakları üzerine çalışmalar yapmakta, 2014 yılından beri sivil toplum kuruluşlarında toplumsal cinsiyet, barış, şiddetsizlik gibi konularda profesyonel çalışmalar yürütmektedir. Şiddetsizlik Merkezi’nin kuruluşundan beri, çalışanı, gönüllüsü, yönetim kurulu üyesi olmuştur. 2020, Eylül ayından beri derneğin genel koordinatörüdür.

Şiddetsizlik Merkezi; şiddetsizlik alanında uzun yıllardır çalışan, deneyimli uzman, akademisyen, aktivist ve gönüllüler tarafında kuruldu. 2015 yılında dernek olarak sivil toplum kuruluşları arasındaki yerini aldı. Şiddetsizlik Merkezi; şiddetsiz bir dünya hayaline ulaşmak için eğitimler düzenliyor, bilgi üretiyor, kaynakları paylaşılabilir hale getiriyor. Bütün bunları yaparken hiyerarşik olmayan, katılımcı, dayanışmacı ve uzlaşmaya dayalı yöntemleri esas alıyor. Bu kapsamda şiddetsiz, yaratıcı politika ve mücadele araçları geliştirmeyi, bu araçları paylaşmayı ve şiddetsiz bir dünya için çalışan herkesi güçlendirmeyi hedefliyor. Sosyal adaletin gerçekleştiği, ihtilafların şiddetsiz bir biçimde çözümlendiği, ayrımcılığın ve baskının olmadığı bir dünyanın mümkün olduğuna inancı ile çalışıyor.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Banner Right Side, Genel
Türkiye’nin Avrupa’nın plastik çöplüğü olduğu GPS cihazlarıyla kanıtlandı

Bloomberg'in yaptığı özel haber, Londra'dan geri dönüştülmek üzere yola çıkan plastik atıkların 3.200 kilometre yol kat ettikten sonra Adana'ya atıldığını

Kapat