Avrupa Bisiklet Kullanımı Yarışmasında Temsilcimiz Çankaya Belediyesi

Belediye sınırları içerisinde özellikle parkların içinde olan bisiklet yollarını yaptıkları projeler ile arttıran Çankaya belediyesi, gündelik yaşamda bisiklet kullanımının yerini arttırmayı hedefleyen The European Cycling Challenge’a katılma kararı aldı.

4’üncüsü düzenlenen European Cycling Challenge (Avrupa Bisiklet Kullanım Yarışması) tüm Mayıs ayı boyunca katılan belediyelerin sınırları içerisindeki bisiklet kullanımını, katılımcıların telefonuna indirilen Cycling365 uygulaması ile ölçüyor.

Sportif amaçlı bisiklet kullanımı dışındaki bisiklet yolculukları da geçerli olan yarışmada; İşe, okula, sinemaya, alışverişe gidiş gelişleriniz ve şehir içi her türlü bisiklet yolculuğunuzu www.cycling365.eu sitesine kaydolduktan sonra yolculuklarınızı kayıt altına aldırabilirsiniz.

Aynı zamanda Çankaya Belediyesini ziyaret edip içerisinde kendi bisikletiniz, kiraladığınız bir bisiklet veya kent bisikletini kullanıp sizde yarışmaya destek olabilirsiniz.

Hem bisiklet kullanıcılarının, hem de çevre dostlarının dikkatini çekeceğini düşündüğümüz etkinlik, 2013 yılında 35 ton karbon emisyonundan tasarruf ederken, bu rakam 2014 yılında bu rakam 183 tona çıktı.

Önceki yazıyı okuyun:
Yaşasın Live Earth geri geliyor!

Bu yıl ocak ayında Al Gore ve Kevin Wall, bu kez pop müziğin efsane prodüktörü Pharrell Williams'la bir araya gelerek...

Kapat