Bombalara Karşı Sofralar geri dönüyor

Her hafta bir araya gelip herkese açık sofra kuran Bombalara Karşı Sofralar, yaz dolayısıyla verilen aranın ardından bu Cumartesi buluşmalarına başlıyor.

TIKLAYIN: Başka bir sofra mümkün

Savaşın, yoksulluğun, israfın ve doğa katliamının arkasındaki güçleri protesto etmek için marketlerin yenebilir olduğu halde atmayı kafasına koyduğu sebze-meyveyi, pazarlardan arta kalan yiyecekleri ve evlerimizde son kullanma tarihini bekleyen gıdaları toplayıp pişiren Bombalara Karşı Sofralar’ın vegan yemekleri bundan sonra her hafta pişirilmeye devam edecek.

65756765

Etkinlik detayları:
Bombalara Karşı Sofralar Taksim inisiyatifi olarak verdiğimiz yaz arasından sonra tekrardan soframızı kurmaya bir tanışma etkinliğiyle başlıyoruz. Gelin tanışalım, tecrübe paylaşalım, israftan kurtardığımız sebze meyveler ile sömürüsüz bir sofra kuralım!

Yeni dönemde sofrada düzenli görev almak isteyen-istemeyen, karnı aç olan-olmayan herkesi; iki kelam edip dayanışmayı sıkılaştırmaya, Sofra’ya yeni fikirler önermeye ve düzenli inisiyatif almaya davet ediyoruz! Gelin, tanışalım ve önümüzdeki aylarda birlikte yemek pişirelim; bombaları, bayrakları, sınırları, nefreti ve sömürüyü bir kase çorbada birlikte eritelim!

54354353

Etkinliğe saat 15:00’de çevre manavlardan israf edilen yiyecekleri toplayarak başlayacağız. Aşağıdaki programa göre istediğiniz işin ucundan istediğiniz kadar tutabilir, bize günün herhangi bir saati katılabilirsiniz! Yeter ki sohbetimiz bereketli olsun. Ayrıca dileyenler enstrümanlarını mutlaka getirsinler, birlikte bütün gün müzik yapalım!

Yer: İnfial – 36/A Turan Caddesi, 34435 İstanbul
Buluşma & Çıkma Toplama: 15:00 – 16:00
Pişirme: 16:00 – 19:00
Sofra & Temizlik: 19:00 – 22:00

Bombalara Karşı Sofralar’ın Taksim inisiyatifi olarak iki buçuk senedir her Çarşamba, otoriteler tarafından körüklenen yoksulluğa, savaşa, israfa, doğa talanına ve hayvan sömürüsüne karşı yenebilir gıda artıklarını kullanarak vegan sofra kuruyoruz; yanı sıra kendin-yap ve direniş becerilerini geliştirecek atölyeler düzenliyoruz. Bombasız, sınırsız, bayraksız, başkansız, baskısız, kafessiz dünya için mücadeleyi yükseltelim.
https://bit.ly/bombalarakarşısofralar

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Önceki yazıyı okuyun:
Eski seçim sandıkları kedi evi oldu

İzmir Bayraklı Belediyesi, son seçimde kullanılan oy sandıklarını kedi evlerine dönüştürerek yerel hayvan hakları koruma görevlilerine hediye etti

Kapat