Sürdürülebilir yaşam film festivali

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Tek başına çabalamak yerine hep beraber çözümlere odaklanarak, birlikte karmaşık sorunlarla başa çıkabileceğimizi anlatan belgeseller izleyicilerini bekliyor!

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, bu yıl da birbirinden ilginç filmlerle 20-22 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul Kadir Has Üniversitesi ve Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi ile 20 ve 22 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Festival, içinde yaratıcılık ve çözüm barındıran birbirinden etkileyici filmlerle ve konuşmacılarla sürdürülebilirlik kavramına ve dünyaya bütüncül bir bakış atacak.

Günümüzde bir çok birey ve kurum tarafından çok sık kullanılan sürdürülebilirlik kavramının soyut ve yoruma açık boyutlarına ışık tutan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, neyin sürdürülebilir olduğu veya olmadığına, neyi sürdürmek istediğimize ve neyi sürdürmenin anlamlı olacağına dair dünyanın dört bir yanından gerçek hikâyeler sunarak ilham vermek amacını taşıyor.

sürdürülebilir yaşam film festivali banner

 

Sürdürülebilir bir yaşamın ancak çeşitlilikle mümkün olacağı bilinciyle toplumun her kesiminden katılımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen festival; çiftçileri, iş sahiplerini, şirket çalışanlarını, öğrencileri ve öğretmenleri, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli ebeveynleri, akademisyenleri ve aktivistleri bu belgeselleri birlikte izlemeye davet ediyor.

Detaylı bilgi için:
Web: www.surdurulebiliryasam.org
Facebook: http://www.facebook.com/surdurulebiliryasam
Twitter: https://twitter.com/SYKolektifi

Filmler:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Agorafobi / Agoraphobia
Amchi / Amchi
Zihnin Ekolojisi / An Ecology of Mind
Çiftliğine Bahis / Betting The Farm
Afiyet Olsun / Enjoy Your Meal
Kömür Canavarına Karşı / Fighting Goliath: Texas Coal Wars
Aman Tanrım, GDO! / GMO OMG
Yeşil Altın / Green Gold
Yayılan Değişim: Venezuela’nın Gıda Devrimine Bir Bakış / Growing Change: A Journey Inside Venezuela’s Food Revolution[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Çikolata Gibisi Yok / Nothing Like Chocolate
Uzaydan Bakış / Overview
Plan B: Uygarlığı Kurtarma Seferberliği / Plan B: Mobilizing to Save Civilization
Vahşi Şeyler Projesi / Project Wild Thing
Reaktör / Reactor
İnsan Ölçeği / The Human Scale
Tarumar / Trashed
Sıcak Zamanlar / Warmzeit
Tezgâhın Öyküsü / Truth Of The Loom
Sulukule: Kimin İçin Dönüşüm? / Sulukule: Transformation for Whom?[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Festival Destekçileri:
•Açık Toplum Vakfı
•Boyner Holding
•Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği
•Orta Anadolu A.Ş.

Mekân Destekçileri:
•Kadir Has Üniversitesi
•Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi
•Caddebostan Kültür Merkezi[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Film Destekçileri:
•İspanya Büyükelçiliği
•Simat Geri Dönüşüm

 

Hizmet Destekçileri:
•Dinamo İstanbul (Tanıtım filmi)
•Green PR (Basın ve Halkla İlişkileri)
•Ayka Addis (Promosyon ürünleri)
•Balya Organik (Açılış gecesi organizasyonu)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Yeşil Adımlar Çevre Eğitim Derneği’nin ve 350ankara.org’un işbirliği ile.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Hakkında:
2008 yılından bu yana Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, gerçek hikâyelerle ilham vermek, dünyada ‘sürdürülebilir bir yaşam’ için yapılan çalışmaları, hareketleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları, öğretileri, yeni bir bilinç seviyesini ve sürdürülebilir yaşam vizyonunu seyirciyle paylaşarak bireyleri umuda ve sağduyuya davet etmek; onları kendilerini güçsüz kılan bir sistemden sıyrılmaları ve kendi güçlerini keşfetmeleri için cesaretlendirmek amacını taşıyor.

Festivali gerçekleştiren Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi, çeşitliliğe değer veren açık ve esnek bir yapı dahilinde yaşamı sürdürülebilir kılmak niyetiyle bir araya gelmiş bireylerin “kelebek etkisi yaratacak” projeleri kolektif olarak hayata geçirme amacıyla doğdu. Tamamen sivil bir oluşum olan Kolektif, film festivali gibi “sürdürülebilir yaşam” konusuyla ilgili farkındalık arttırıcı çalışmaları, Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin vizyonunu paylaşan bireyler ve organizasyonların desteği ve katılımıyla sürdürüyor.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Etkinlikler, Hayat, Kent, Sanat ve Tasarım
Hangi İnsan Hakları? Film Festivali’nin bu seneki teması #direniş

Bu sene ana teması "#direniş" olan "Hangi İnsan Hakları?" Film Festivali, 14-18 Aralık 2013 tarihlerinde 5. yılını kutluyor.

Kapat