İstanbul’un iç açacak dondurmacı adresleri

İstanbul’da sıcaklar artmaya devam ediyor. Etrafımızı saran dondurma reklamlarına bir günde defalarca maruz kalıyoruz. Bu koşullarda tabii ki dondurma aklımızdan çıkmıyor, çıkamıyor. Hakkını vererek tüketebileceğiniz, güvenilir adresler arıyorsanız, hem kolaylıkla ulaşabilceklerinizi, hem de vegan seçenekler bulabileceklerinizi listeledik.

Girandola Dondurma

Eğer İstanbul’un batı yakasında sahil boyu yürüyüşler yapıyorsanız Arnavutköy’de Girandola’nın önünden geçmişsiniz demektir. Bu adresin aklımızda kalan özelliği hakiki İtalyan olması. Zengin dondurma menüsüyle, vegan ve vejetaryenler için de seçenekler sunan Giranola, balkabaklı ve ayvalı dondurma dışındaki ürünlerinde süt kullanmıyor. Eğer Arnavutköy’e yolunuz düşmediyse Göktürk,Yeşilköy ve Caddebostan’da da farklı tatlara ulaşabilirsiniz.

1111111(1)

Dondurmacci
Sayısız sorbe çeşitleri ve Anadolu’nun bereketini ürünleriyle harmanlayan Dondurmacci gözümüzün aradığı doğal olanı bize sunuyor. Katkı maddelerinden uzak, keyfini çıkara çıkara tüketebileceğimiz dondurmaları ister yaz ister kış, sağlıklı beslenmek isteyenlerin tatlı köşesinde yerini edinmeli. Göktürk, Caddebostan ve Alkent’teki şubeleri ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2222222(1)

Muà
Katkı maddelerinden ve boyalardan uzak bir diğer marka da Floransa’dan esinlenip, İstanbul’da doğan Muà. Mevsiminde olgunlaşmış, günlük meyvelerle lezzetinden ödün vermeyen dondurmaları tazeliğe önem veren herkese hitab ediyor. Galata ve Yeniköy’de bulunan şubelerine ilk fırsatta uğramanızı öneriyoruz. Detaylar burada.

333333333


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
Çocuk odalarında dikkat edilecek 4 nokta

Evde başlayan çocukların gelişim sürecinde, alanları avantajlı kullanabilme ve çocuğunuza deneyemliyebileceği bir mekan yaratabilmeniz, gelecekteki hayatında önemli bir rol oynuyor.

Kapat