Mobil zeytinyağı fabrikası Ayvalık’ta

Nar Gourmet, ülkenin zeytin gen haritasını çıkarmaya devam ediyor. Mobil zeytinyağı fabrikası ile Anadolu’da zeytinin izini sürdüğü noktalardan biri de Ayvalık.

Mobil zeytinyağı sıkım aracında Anadolu’daki 29 zeytin yağından beşi, beş farklı lezzete dönüşüyor. Bu lezzetlerden biri de Ayvalık zeytinleri.

nar-natural-regional-urunler

Balıkesir-Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağı, tarihi ve kültürü zeytinle yoğurulmuş, rüzgar ve güneşin cömertçe kutsadığı Kuzey Ege Bölgesi’nden, Ayvalık yöresinden geliyor. Bu zarif zeytinyağı için sıkılan Ayvalık zeytinleri, yeşilimsi mor bir parlaklığa ulaştıklarında özenle hasat ediliyor ve yoğun meyvemsi, tüm nüanslarını koruyan bir aromaya imza atıyor. Anadolu’nun uçsuz bucaksız zeytin mirasına mükemmel bir başlangıç; salatalar, zeytinyağlılar ve ızgara sebzeler için kusursuz bir eşlikçi.

Rakamlarla mobil üretim

  • Nar Gourmet mobil üretim tırı 5 ilde 5 ton zeytinden 5 ayrı zeytin çeşidinden zeytinyağını sofralarımıza ulaştırıyor.
  • Nar Gourmet mobil üretim tırı ile 5 ildeki yerel üreticileri destekliyor.
  • Nar Gourmet 320.000 TL’ye mal olan mobil üretim tırı ile Türkiye çapında 4.100 km yol gidecek.

Nar Gourmet hakkında

Türkiye’de hedeflenmiş satış kanallarında ürünlerini 600 üzeri satış noktasında tüketici ile buluşturan Nar Gourmet’yi doğal ürünler pazarında özellikle reçel ve marmelat ve zeytinyağı ile tanıyoruz. Başta, ITQI’tan (International Taste and Quality Institute) Üstün Lezzet Ödülü gibi uluslararası yarışmalarda altın yıldız kazanan reçel ve marmelatları; ulusal kalite yarışmalarının yanı sıra NYIOOC (New York International Olive Oil Competition), Olive Japan, Olive China, Flos Olei gibi dünyanın en prestijli uluslararası zeytinyağı kalite yarışmalarında altın madalya kazanan zeytinyağları da dahil olmak üzere, Nar Gourmet’in toplam 13 kategoride 350 çeşit ürünü var.

 

Önceki yazıyı okuyun:
Yırca’da termik santraller sağlığı tehdit ediyor

Son yapılan ölçümlerde ince partikül madde değerlerinin sınırın beş katına kadar yükseldiği görüldü.

Kapat