21 Haziran Dünya Yoga Günü’nü kutlayabileceğiniz ücretsiz 7 etkinlik

5000 yıldır hem bir hayat felsefesini hem de düzenli egzersizi içinde beraber yaşatan bir oluşum olan yoga, Size kalori yakmaktan ve kaslarınızı geliştirmekten çok daha fazla yarar sağlıyor. Yoga hem vücut hem de zihni beraber çalıştıran, derin nefes ve meditasyon ya da dinlenme ile beraber güçlendirici ve esnetici bir program içeriyor.

TIKLAYIN: Kendi mutluluğunu yarat: Meditasyon ile beynin fiziksel değişimi

Yoga’yı tanıtmak amacı ile Birleşmiş Milletler de 21 Haziran gününü resmi olarak Dünya Yoga Günü ilan etti. 2017 Dünya Yoga Günü için tüm dünyada olduğu gibi İstanbul’da da bu amaçla bir çok etkinlik düzenlenmekte.

1. Caddebostan Yoga

Caddebostan Yoga sizi Caddebostan Parkı’na, ücretsiz yoga etkinliğine çağırıyor. Saat 19:00’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için 02163688082 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

2. Hara Yoga Vedanta Center

Hara Yoga Vedanta Center bu özel günde her sene olduğu gibi sizi Güneş’in varlığını kutlamaya, çimenlerin üzerinde arınmayı ve canlanmayı hissetmeye ve bedenin ateşini dengeleyerek yaza giriş yapmaya davet ediyor.

Az ve öz bir program sunan Hara Yogannın Balat’taki merkezinde 19:00’da başlayacak etkiliğinde Hande Akmehmetoğlu & Özde Çolakoğlu eşliğinde Yoga ve meditasyon daha sonra ise stres giderici özelliği ile öne çıkan, 45 dakikalık  aktivite ile 4 saatlik uykuya eşit gevşeme sağlayan Yoga Nidra Hamsa Saraswati eşliğinde gerçekleştirilicek.

Sürpriz etkinliklerinde olacağı bu etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

3- Hariom Yoga Merkezi

21 Haziran Dünya Yoga Günü’nü isterseniz Türkiye’de yoganın yaygınlaşması ve doğru şekilde anlaşılması için oldukça katkısı olan isimlerden biri olan Bora Ercan’ın kurduğu merkezlerden biri olan Hariom Yoga Merkezi’nde de kutlayabilirsiniz.

Hasanpaşa Mahallesi’nde bulunan merkezde saat 20:00’de Bora Ercan ile trataka, çakra meditasyonu, mantra, asanaları içeren meditasyon ve yoga etkinliklerine ücretsiz katılabilirsiniz. Aynı zamanda etkinliğe katılan herkese birer yoga DVD’si hediye olarak veriliyor ve Bora Ercan’nın bütün kitaplarında yüzde elli oranında bir indirim sağlanıyor.

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

4- Yoga8 Nişantaşı

“Dünya Yoga Günü” kutlamalarına bir dokunuş da bizden olsun diyen, Nişantaşı’nda bulunan Yoga8 3 gün boyunca stüdyo derslerini ücretsiz veriyor.

Stüdyo ders programları için www.yoga8nisantasi.com adresini ziyaret edebilir, daha fazla bilgi için 0533 305 68 88 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

5. İstanbul Yoga Merkezi – Kadıköy Belediyesi – Hindistan Büyükelçiliği

Dünyadaki tek yoga üniversitesi olan Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin Türkiye’deki temsilcisi İstanbul Yoga Merkezi’nin düzenlediği, Hindistan Büyükelçiliği ve Kadıköy Belediyesi tarafından da desteklenen Uluslararası Dünya Yoga Günü resmi etkinliği ise Kalamış Parkı’nda düzenlenecek.

Her yaştan kesiminin ücretsiz katılacağı bu etkinlikte, katılımcılara yoga matı da hediye edilecek. Saat 17:00’de başlayacak bu etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

6. Maya Yoga

2000 yılında Bakırköy’de, sonra Bahçeşehir ve Manisa’da açtıkları yoga merkezleri ile her yaştan her kesimden insana ulaşmayı ve onların hayata olan farkındalıklarını yoga ile arttırmayı hedefliyor.

Maya Yoga 21 Haziran’da Yeşilköy Yat Limanı’nda herkese açık bir etkinlikle Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen Uluslararası Yoga Günü kutlamalarına katılıyor.

7. Adnan Çabuk Yoga Vakfı – Akmerkez

2012 yılında kurulan ve yoga ve sağlıklı yaşamla ilgili, doğru bilgilerin yayılmasını, bireylerde ruhsal, zihinsel, bedensel farkındalık sağlayacak eğitim ve seminerler düzenlemeyi hedefleyen Adnan Çabuk Yoga Vakfı, 21 Haziran Dünya Yoga günü için  saat 15:00 ile 21:00 arasında, “Akmerkez Üçgen Teras”terasında mütevazi bir etkinlik düzenliyor.

Tüm aktivitelerin ücretsiz olduğu bu etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın