8 haftada strese daha yüksek bir farkındalık ile veda edin

MBSR(Farkındalık Temelli Stres Azaltma) programı ile yaşamınızdaki stresle farklı bir ilişki kurmanın bir yolu olarak mindfulness egzersizlerini keşfedin, anda kalabilme yeteneğinizi geliştirin.

Yapmak zorunda olduğumuz işlerin aciliyetine, zihnimizin oyunlarına ve önemli olduğunu düşündüğümüz şeylere kendimizi kaptırmaya o kadar meyilliyiz ki, ne yaptığımızın farkında olmayarak, kronik gerginlik, endişe ve daimi dikkat dağınıklığının hâkim olduğu bir duruma kolaylıkla geçebiliyoruz. Bu gibi durumlara karşı, MBSR programında öğrenilen egzersizler etkili bir dengeleme yöntemidir.

İsterseniz kendinizi yeniden keşfetmeniz ve içinizde derinlerde sahip olduğunuz niteliklere ve güçlere ulaşmanız için bir fırsat sunan bu programda deneyimleyebileceğiniz bir egzersizi beraber yapalım:

mindfullness

Şimdi arkanıza yaslanın, içinizde bulunduğunuz ortamın, bedeninizdeki duyumların, zihninizdeki düşüncelerin ve kalbinizdeki duyguların farkına varmak için bir dakikanızı ayrın. Ne hissediyorsunuz? Meraklı, heyecanlı, şüpheci, gergin, umutlu ya da sıkılmış? Bedendeki gerginlik, acı, sıcaklık veya uyuşukluk gibi fiziksel duyumların farkında mısınız? Tüm bu birbirinden muhteşem farklı duyumları değiştirmeden, yok etmeden veya içinde kaybolmadan bir dakikalığına farkındalığınızda tutabiliyor musunuz? İçinde bulunduğunuz anın ne kadar değerli, geçici ve güzel olduğunu deneyimleyebiliyor musunuz? Bu küçük alıştırmayla farkındalık becerisini tecrübe etmiş bulunmaktasınız.

8 hafta sürecek MBSR programı ile katılımcılar aşağıdaki becerilerin kazanılması ve geliştirilmesi yönünde destek programları oluşturulacaktır:

• “Uçuşan zihni” sabırlı, nezaketli ve sürekli tekrarlarla eğitme
• Otopilot’dan çıkıp daha kapsamlı bir ifade şekline geçiş yapma
• Her deneyime nezaket ve büyük bir merak içerisinde yaklaşma
• Beden farkındalığı için beceriler geliştirme
• Düşünce ve duygularla olan ilişkinizi dönüştürme, kendi kendinizi sabote etmekten kurtulma
• Çeşitli cevap seçenekleri arasında seçim yapma
• Daha yüksek bir mevcudiyetle iletişim
• Kendinize ve başkalarına şefkat gösterme

2016-11-29-1

Program, her hafta 2.5 saatlik eğitimler ile toplam 8 hafta sürmektedir. Deneyimsel bir grup programı olmakla birlikte eğitim aynı zamanda 5-6 saat sessizlik günü içermektedir. Haftalık oturumlar farkındalık egzersizleri içerir; bunlar: “dikkat”in otururken ya da uzanırken vücudun değişik parçalarından doğrudan gelen duyulara yöneldiği vücut tarama egzersizlerini; nefesi dikkat için bir çapa olarak kullanarak zihinsel egzersizleri; vücutsal duyuların farkına varmaya odaklanan fiziksel egzersizlerdir.

Program ücreti 1,500 TL + KDV’dir. Program hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için :

E-posta: info@positiveself.com

Tel: 0530 141 1832 / 0533 276 75 60

* Arkadaşıyla beraber bu eğitime katılmak isteyen bir okuyucumuza iki kişi yerine tek kişilik ücret ödeme opsiyonu sağlanacaktır. Kampanya detayları için instagram hesabımızdan 18:00’de yapacağımız duyuruyu bekleyin!

Eğitmen: Ebru Engin, 20 yıllık iş tecrübesi boyunca uluslarası finans strateji ve iş geliştirme konularında, Dünya Bankası, Citibank, Turkcell, IFC gibi firmalarda çalışmıştır. Ebru farkındalık uygulamalarına ilk başladığı andan itibaren uygulamanın kendi hayatındaki besleyici etkilerini hayranlıkla gözlemleyerek yüreklenmiştir. Ebru’nun tutkusu, farkındalık temelli terapileri öğreterek kendinizi yeniden keşfetmeniz ve içinizde derinlerde sahip olduğunuz niteliklere ve güçlere ulaşmanız için bir aracı olmaktır.
Kaliforniya Üniversitesi San Diego’da (UCSD) Farkındalık Temelli Mesleki Eğitim Enstitüsü’nde (www.mbpti.org) Steven Hickman ve Susan Woods yönetiminde Farkındalık Temelli Stres Azaltma (MBSR) Eğitmenlik Eğitimini tamamlamış olup, MBSR eğitimleri vermektedir. Mindful Schools kurumundan ABD temelli Farkındalıklı Yaşam Okulları eğitmenlik eğitimi ve Little Flower Yoga kurumundan Çocuklar için Farkındalık ve Yoga eğitmenlik eğitimi almıştır. Ebru, Chris Chavez’in 200 saatlik yoğunlaştırılmış yoga eğitmenlik eğitimine katılmıştır. Adler Coaching School’dan koçluk modüllerini tamamlamıştır. Ebru, 1996 senesinde, George Washington Üniversitesi’nden MBA’ni almıştır.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Hayat, Kendin yap, Kent, Kişisel Bakım, Şifa, Topluluklar
Solucan gübreciliği: Nasıl yapılır, nasıl satılır?

Organik solucan gübreciliğinde doğru ortam şartlarının sağlanması ile kısa sürede solucan sayısında ciddi oranda artışın yaşanmasını sağlanır. Bir sene içinde...

Kapat