Ankaralılar ormana İstanbullular partiye

Atatürk Orman Çiftliği içerisine inşa edilmekte olan Başbakanlık konutunun iptaline yönelik meslek odalarının açtığı davada, yargı alanın tarihî SİT kararını koruyarak iptal kararı verdi, dur dedi. Hukuken binanın mühürlenmesi gerekiyor. Başbakan’ın yorumu “Açılışını da yapacağım, içinde de oturacağım, güçleri yetiyorsa durdursunlar” oldu. Ankaralı meslek odaları üyeleri 12 Mart Çarşamba günü 12:30’da konutu mühürlemeye gidiyor. Büyük Mühürleme‘ye davetlisiniz.

Benzer şekilde şehrin kalan tek ormanı olan Kuzey Ormanları‘na hukuksuzca Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havaalanı yapılıyor. Üçüncü Havalimanı Projesi‘ne karşı açılan davada da yürütmeyi durdurma kararı alındı. Dava, alınacak bilirkişi raporu ile devam edecek.

Takdir edersiniz ki uzun zamandır hakkımız olan ve devletin, yöneticilerin yapması gereken şeyleri, çözmesi gereken sorunları ve vermesi gereken hizmetleri kendi aramızda, el ele vererek halletmeye başladık. Hal böyleyken Üçüncü Havalimanı davasının bilirkişi raporunun ücretini de biz kendi aramızda toplar öderiz, kimse zahmet etmesin diyor ve Cuma akşamı Cezayir Restoran‘daki dayanışma partisinde bir araya geliyoruz.

orman2

Kaan Sezyum ve Deform DJ‘lerinin setleriyle eşlik edecekleri gecenin herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor, herkes girişte gönlünden kopan ücreti ödeyecek ve toplanan para bilirkişi ücreti olarak yatırılmak üzere kullanılacak.

Gücümüz yetecek ve durduracağız. İstanbul’un kuzeyini kuşlardan çalmaya çalıp uçaklara emanet etmeye uğraşanları durdurmak için Cuma akşamı görüşmek üzere.

Facebook etkinliği burada.

07 Mart 2014 Cuma 22:00

Cezayir Restoran

Firuzağa Mh., Hayriye Cd 12, Beyoğlu

212 245 99 80

cezayir-istanbul.com

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Kent, Yeşil alanlar
Yeni moda: Upcycling

Ve sonunda yenileme ve tekrar kullanma devri geldi.

Kapat