Asmalımescit’te rengârenk bir oluşum: Bitti Gitti

Asmalımescit’in yeni oluşumu Bitti Gitti, geri dönüşüm ve paylaşım adına bir cümleye sığdıramayacağım kadar çok ve renkli işler yapıyor.

bitti0

bitti1

Bitti Gitti mekânda serigrafİ baskılar, iğne deliği kameralar, boyalı gitarlar, süpersonik defter ve kitaplar bulmak mümkün. Ekibin ileriki çalışmaları ise kitap takası, araba paylaşımı ve kullanılmayan eşyaları değerlendirme (upcycling) konularında tatmin edici olacağa benziyor.

Bitti Gitti’nin işlerine kısaca bakalım:

İğne deliği kameralar

bitti2

Bilinen en eski fotoğraflama metodu olan iğne deliği kameralar eski ve kullanılmayan pek çok objeden tekrar üretilebiliyor. Ekip de bu iğne deliği kameraları iyice kullanılabilir ve hayatınıza sokabilir hale getirmek için Pinhole Store ile 3 yıldır keyifli kameralar ve hemen her yerde çektiğiniz fotoğrafları basabileceğiniz tüm ekipmanı kit halinde sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: Pinhole Store

Coşturulmuş objeler

bitti3

Gitar, kaykay, sandalye, vantilatör ya da aklınıza gelen herhangi bir artık kullanmadığınız obje atölyede renklendiriliyor, eğilip bükülüyor ve yepyeni bir kimliğe bürünüyor.

Dönüştürme ile ilgili bilgi almak ve online dükkânı ziyaret etmek için buraya.

Kitaplarını özgür bırak

bitti4

Özellikle yabancı dillerdeki kitaplara erişim zorluğu ve bu yayınların pahalı olması nedeniyle BookSerf’i kuran ekip herkesi kitaplarını paylaşmaya ve özgür bırakmaya davet ediyor. BookSerf’te şimdiden 1000’in üzerinde kitap var.

Ayrıntılar burada.

Tek Gecelik Eğlence

bitti5

İş arkadaşlarınız ya da sevdiklerinizle şahane yemekler hazırlamak, kendi defterinizi yapma atölyesi düzenlemek, iğne deliği kamera yapmak ya da aklınızdaki başka bir fikri hayata geçirmek istiyorsanız ekibin de yardımıyla Bitti Gitti mekânda bir gece organize etmeniz de mümkün.

Nasıl yaparız diyenler buraya.

Keyifli Atölyeler

bitti6

Bir gün içerisinde iğne deliği kamera üretmeyi, serigrafi baskı yapmayı, kendi defterini yaratmayı öğrenmek isteyenler Keyifli Atölyeler’de buluşuyor. Onlar bize gelsin diyenler için Bitti Gitti’nin taşınabilir atölye setleri de mevcut.

İncelemek için buraya.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Hayat, Kent, Sanat ve Tasarım, Topluluklar
Ne kadar demire ihtiyacınız var?

Yaş ve cinsiyetinize göre günlük demir ihtiyacınızı ve bu ihtiyacı karşılayabileceğiniz besin kaynaklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kapat