Ataşehir taksileri kütüphaneye dönüşüyor

Ataşehir Belediyesi, müşterilerin yolculuk esnasında kaliteli zaman geçirmeleri için taksileri birer minik kütüphaneye dönüştürüyor.

Bu Takside Kitap Var projesine dahil olan taksilere binen yolcular seyahatleri süresince taksilerdeki kitapları okurken, beğendikleri kitapları yanlarında götürebiliyor. Kitabı okuduktan sonra da isterlerse daha çok kişiye ulaşsın diye başka bir taksiye bırakabiliyor.

Özellikle çocukların ve gençlerin ilgi alanlarına dokunarak, onlara kütüphaneyi sevdirmeyi ve okumaya özendirmeyi amaçlayan bu projede; edebiyat, kişisel gelişim, şiir vb. birçok türden kitap ücretsiz dolaşıma sokulacak. Kitaplar bez çantaların içerisinde taksilerin ön koltuğunun arkasına asılacak ve eksilen kitaplar belediye tarafından yenilenecek.

Seyahat ederken keyifli vakit geçirmek ve projenin sürdürülebilir olmasına katkıda bulunmak için siz de Ataşehir Belediyesi ile iletişime geçerek kitap bağışında bulunabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Eğitim, Ekoloji, Gündem, Hayat, Kent, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Sanat ve Tasarım
Hopa Kooperatifi’nden Türkiye’nin her yerine kargoyla çay: Halk üretsin, halk kazansın

Üretimin bütün aşamalarında bizzat yöre halkının yer aldığı Hopa Kooperatifi Türkiye'nin her yerine kargo ile çay gönderiyor. 

Kapat