Balinalarla deniz kayağı

Hayvanlara temas etmek, hatta kimi zaman onlarla rastlaşmak bile insanı iyileştiren bir güce sahip. Bu iyilik hali için hayvanları bir yerlere kapatmaksa sizi iyileştirene zulümden başka bir şey değil.

Dün sabah bezgin bir şekilde iki yaka arasındaki vapurda birbirini tanımayan ve içerisinde benim de yer aldığım bir grup yolcu denize en yakın, dalgaları en çok hissedebileceğimiz yerde mevzilenmiş yol alıyorduk. Birbirimizin pek yüzüne baktığımız da söylenemezdi, ta ki denizdeki minik iniş çıkışları fark edene kadar. Bir grup yunus Boğaz sularında daireler çiziyordu. O anı yakalayanlar bir şey demeden yalnızca yüzünde koca bir tebessümle birbirine bakıp bakışlarla da çok şey söylüyordu. Vapura binerken üzerimize yapışan o hal yerini bambaşka bir ruh haline bırakmıştı.

Aşağıdaki video da Patagonya açıklarından. Deniz kayağı yapan ikilinin karşısına balina çıkıyor, iki taraf da soğuk kanlı ve hayatlarında hiçbir yerde yaşamayacakları bir heyecanı yaşıyor ikili. Müthiş bir karşılaşma, harika bir dokunuş.

Hayvanların kullanıldığı hiçbir gösteriye gitmeyin. Karşılaşmaların tadını çıkarın, işinizi tesadüflere bırakmak istemiyorsanız da doğal ortamlarında onlarla karşılaşmayı deneyin. Bu mümkün değilse neden mümkün olmadığını bir gözden geçirin, iki tarafın da yararına olmayacak her türlü hamleden uzak durun.

Yunus parklarının kapatılması için verilen mücadeleye dair daha bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Ve unutmayın, tesadüfler güzeldir.

BUNU DA OKU:  Artan gıdalardan hayatımızı değiştirecek 3 inovasyon
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Ekoloji, Hayvanlar, İyi haberler
Fatih Ormanı’nda neler oluyor

#DirenFatihOrmanı, "Parkorman Kent Parkı" projesiyle ilgili resmi makamlara sunulan raporu ele geçirdi.

Kapat