Yeni: Bitkisel plastikten bebek oyuncakları

Bioserie bitkisel plastiklerden üretilen bebek oyuncaklarını tüketicilerin beğenisine sunuyor. Biyolojik hammaddelerden üretilen oyuncaklar, hem bebekler, hem de çevre için daha sağlıklı. Bioserie, bebeklerinin sağlığına özen gösteren anne ve babalara, bitkisel ve doğal maddeler kullanılarak üretilen güvenli bebek oyuncakları sunarak, dünyada bir ilke imza atıyor.

Kurucuları arasında Türk girişimciler de olan Bioserie’nin kendi geliştirdiği bioplastik üretim teknolojisiyle üretilen ürünler, BPA, PVC, Ftalat, Styren ve ağır metaller içermeyerek daha sağlıklı olmalarının yanısıra, sera gazı etkilerini de önemli ölçüde azaltıyor. Bioserie bebek oyuncakları, 29 Haziran 2014’e kadar uluslararası kitlesel destek (crowdfunding) platformu indiegogo.com’dan sipariş edilebilecek.

Bebek oyuncakları, Bioserie’nin yeni pazarlara girmesinde önemli bir rol oynuyor. Bioserie, genellikle petrol bazlı plastiklerden üretilen bebek ürünleri pazarına, doğal bazlı bebek oyuncakları ile yeni bir soluk getiriyor. ABD’li NatureWorks LLC firmasınca geliştirilen Ingeo markalı bioplastik hammaddesi ve diğer doğal hammaddelerden oluşan özel bir bioplastik alaşım kullanan Bioserie, her sene yenilenebilen bitkisel kaynakları, sağlığa zararlı petrol türevi kimyasallar içermeyen oyuncak ve bebek ürünlerine dönüştürüyor.

Bioserie’nin kurucu ortaklarından Stephanie Triau Samman’ın belirttiği gibi ‘Günümüzde oyuncakların büyük çoğunluğu petrol bazlı plastiklerden üretilmekte. Bir anne veya baba olarak, bebeklerimizin oynadığı bu plastik oyuncakların gelecekte sağlıklarını ne kadar olumsuz etkileyebileceğini öngörmek maalesef çok zor. Oyuncak paketlerinde verilen bilgiler de ya yetersiz, ya karmaşık, ya da yanlış yönlendirici. Bioserie, sağlığa zararlı petrol türevi plastikleri içermeyen, tamamen doğal ve bitkisel kaynaklı ürünleriyle, bu belirsizliğe son vermeyi amaçlıyor.

Bioserie’nin CEO’su Kaya Kaplancalı’nın deyimiyle ‘Çocuklarımızın ve çevremizin sağlığını kötü etkilemeden de teknolojinin nimetlerinden faydalanılabileceğine inanıyoruz. Hedefimiz, bioplastik teknolojisinin sunduğu en yeni imkanları kullanarak tüketicilerin hayatlarını daha sağlıklı ve çevreye saygılı yaşamalarını sağlayacak ürünler geliştirmektir.’

9999999

Bioserie’nin ilk bebek oyuncakları çıngırak, renkli kule, diş kaşıyıcı ve kaşık-çatal-bıçak setinden oluşuyor. Tüm Bioserie oyuncakları aşağıdaki özelliklere sahip:

  • ABD Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından sertifikalı % 100 doğal kaynaklı bioplastik hammaddelerle üretilirler.
  • Petrol bazlı plastiklerde bulunabilen BPA, PVC, Ftalat, Styren ve ağır metaller gibi doğaya ve insan sağlığına zararlı maddeleri içermezler.
  • Kalıplanma sırasında renklendirilirler, üzerlerinde sonradan çıkabilecek veya bulaşabilecek boya ve kaplamalar yoktur.
  • Biyoplastik hammaddeler her sene yenilenebilen bitkisel kaynaklardan elde edilir.
  • Düşük sera gazı ve karbon salınımlarıyla doğa ve çevre dostudurlar.
  • Üstün tasarım ve ergonomi özelliklerine sahiptirler.

Bioserie bebek oyuncakları siparişlerinizi kitlesel destek platformu indiegogo.com’un Bioserie bebek oyuncakları kampanyası sayfasından verebilirsiniz.

Bioserie Hakkında

Bioserie, bioplastiklerin tüketici ürünlerinde kullanılması için devrim niteliğinde araştırma ve geliştirmeler yapan yenilikçi bir şirkettir.

Merkezi Hong Kong’da olan Bioserie, ilk ürünlerinden olan bioplastik iPhone kılıflarını Şubat 2010’da dünya piyasasına sunmuştur ve dünya çapındaki ar-ge ortaklarıyla beraber bitkisel kaynaklı hammaddelerden üretilmiş telefon aksesuarları geliştirmeye devam etmiştir. Bioserie, 2013 yılında oyuncaklar ve bebek ürünleri gibi diğer tüketici ürün grupları geliştirmeye başlamıştır.

Bioserie, ABD Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından verilen %100 doğal kaynak sertifikalı ürünlere sahip dünyadaki ilk ve sayılı markalardan biridir. Geliştirdiği bioplastik teknolojileri nedeniyle 2013 yılında Almanya ve ABD’de inovasyon ödüllerine aday gösterilmiştir.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Oyuncak
GDO’lu ürünler artık sofralarımızda

GDO'ya karşı sessiz kalmayın.

Kapat