Advertisement

Bizi Tutan Ne?

CAMMA PERŞEMBE KONUŞMALARI’nda bu hafta Dr. Ayça İnce Önkal’la COP26 İklim Konferansı Arifesinde Kültür Politikaları ve Ekolojik Sürdürülebilirliği Beraber Düşünmek

21 Ekim Perşembe,  17.00-19.00, Çevrimiçi (Zoom Bağlantısı Aşağıda)

Bilimsel araştırmaların iklim krizi için çeşitli önlem önerileri açıkladığı, gençlerin “evimiz yanıyor” diyerek dünyayı sarsmakta olduğu bir sırada, dünya liderleri de Birleşmiş Milletler ev sahipliğinde Glasgow’da yeniden bir araya geliyor. Ekolojinin Birleşmiş Milletlerin gündeminde ele alınması, 1972 yılında Stockholm’de gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler İnsan Çevresi Konferansı’na dayanır. Ayça İnce’nin konuşması, 50 yıllık kültür politikaları ve ekolojik sürdürülebilirlik geçmişini eleştirel bir bakış açısıyla irdeleyip kültür politikaları alanında “hemen şimdi” yapılabileceklere dair bir tartışma platformu oluşturmayı hedefliyor. 

Dr. Ayça İnce Önkal kimdir?

Ayça İnce Önkal,  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Sosyoloji alanında doktora ve yüksek lisans derecelerini, London School of Economics’den ise Beşeri Coğrafya yüksek lisans derecesini aldı. Tezlerinde kültür endüstrisi, mutenalaşma, kültürel aracılar, katılım, kültür merkezleri gibi konulara odaklandı ve kültür politikaları ve kent sosyolojisi alanlarında uzmanlaştı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür ve Sanat Yönetimi lisans ve yüksek lisans programlarında 15 yılı aşkın bir süre boyunca ders verdi. EK BİÇ YE İÇ adlı sürdürülebilir kentsel tarım ve sağlıklı gıda odaklı sosyal girişimin kuruluş aşamasında yer aldı ve üç yıl programlarını oluşturdu. Halen Londra’da yaşıyor ve eğitim alanında çalışmalarına devam ediyor.

Perşembe Konuşmaları, Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı tarafından, her dönem sanat ve kültür dünyasının çeşitli alanlarında faaliyet gösteren isimlerin katılımıyla düzenlenen panel, sunum vb. etkinliklerdir.

Zoom Bağlantısı burada

Meeting ID: 896 6572 6003

Passcode: 277572

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

AdvertisementAdvertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Banner Right Side, Etkinlikler, Genel, Gündem, İklim Değişikliği, Kent, Topluluklar
Bill Gates ve Dünyayı İklim Krizinden Kurtarma Planı

Windows 95 yazılımının lansman videosunu seyrederseniz sahnede Steve Ballmer’ın alkış ve yumruk şovlarının gölgesinde ve Mick Jagger’ın ‘Start Me Up’

Kapat