Bu iki online seçkide ekoloji ile ilgili tüm kitapları bulabilirsiniz

Şehrin en güzel kitapçılarından olan Pandora Kitabevi’nin Nişantaşı mağazasında bir süredir doğa ve tabiat kitaplarından seçmeler bulunan bir bölüm bulunuyor. Gidip geldikçe bu bölümü incelemenizi tavsiye ederiz.

Pandora bu seçkiyi internet sitesine de taşımış. Artık Pandora arşivinde yer alan Türkçe ve İngilizce ekoloji kitaplarına tek tıkla ulaşmak mümkün. Yüzlerce ekoloji kitabı barındıran bu arşivde saksı bitkilerinden kuş gözlemciliğine, temiz enerjiden tohumun tarihine kadar uzanan bir yelpazede kitaplar bulmak mümkün. Pandora’nın Doğaya Bakış seçkisine buradan ulaşabilirsiniz.

Screen Shot 2017-02-08 at 12.25.37 PMBenzer bir uygulama Robinson Crusoe 389’un internet sitesinde de bulunuyor. Kira giderlerini karşılayamadığı için İstiklal Caddesi’ndeki dükkândan Yeni Çarşı Caddesi’ne taşınan Robinson Crusoe 389’un çevre kitapları seçkisine de buradan ulaşabilirsiniz.

A photo posted by #rob389 (@robinsoncrusoe389) on

Şehirde sevdiğimiz, uğradığımız dükkânların sayısı giderek azalıyor. Kepenk kapatan esnaflara her gün bir yenisi ekleniyor. Alışverişlerinizi ayakta kalmasını istediğiniz dükkânlardan yapın. Değer verdiğiniz işletmelere destek olun, yok olup gitmelerine izin vermeyin.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Hayat, İyi haberler, Kent, Sanat ve Tasarım, Topluluklar
Hem doğanın, hem de sevdiklerinizin kalbini kazanacak sevgililer günü hediyeleri

Sevgililer Günü giderek yaklaşırken, gereksiz ambalajlardan, tek kullanımlık ürünlerden ve alınan şeylerin doğaya verebileceği zararlardan uzak durmak isteyenlere

Kapat