Bu pazar: Bomontiada’da eski kotlara yeni hayatlar

11 Aralık Pazar günü Bomontiada’da yapılacak “Denim’in Dünyası” atölyesinde hem sürdürülebilir denim üretimi hakkında bilgiler verilecek hem de  upcyling yöntemi ile kullanılmayan kotlardan çeşitli kesim ve dikim teknikleri ile yeni ürünler oluşturulacak. 3 saat sürecek atölye ile ilgili ayrıntılı bilgiler şöyle:

TIKLAYIN: Daha iyi bir dünya için: Sürdürülebilir kot üretimi

sustainable-denim

Denim’in Dünyası, Away Denim kurucusu Nermin Köse tarafından verilecek denim’e giriş bilgisi içeren bir workshop çalışmasıdır. Workshop, iki bölümden oluşur.İlk bölümde denim’in kısa tarihi, kumaş bilgisi, yıkama uygulamaları ve sürdürülebilir denim hakkında sektörel bilgiler aktarılır. İkinci bölümde ise “upcyling” yöntemi ile kullanılmayan kotlardan çeşitli kesim ve dikim teknikleri ile yeni ürünler oluşturulur. Workshop için gerekli tüm malzemeler ATÖLYE ve Away Denim tarafından tedarik edilecektir. Ortaya çıkarılan ürünler katılımcılara ait olacak, katılım için ön dikiş bilgisi gerekmemektedir. Denim’in Dünyası Türkiye’nin önde gelen denim üreticisi Bossa‘nın koleksiyon ve malzeme katkıları ile gerçekleştirilecektir. Workshop süresi 3 saattir, katılım 12 kişi ile sınırlıdır, katılım ücreti 60TL’dir.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Etkinlikler, Geri Dönüşüm, Hayat, Kendin yap, Kent, Moda, Tekstil
Paris, Madrid, Atina ve Meksiko’da 2025 yılından itibaren dizel araçlar yasaklanıyor

Hava kirliliğini düşürmeyi hedefleyen belediye başkanları, Paris, Madrid, Atina ve Meksiko gibi büyük şehirlerde 2025 yılına kadar dizel otomobillerin ve...

Kapat