Bu Pazar: Kadıköy Sokak Kedileri Şenliği

Kedici Dergisi’nin 4 yıl önce, üşüyen sokak kedilerine yuva yapmak üzere başlattığı sokak kedileri için buluşmalar Kadıköy’ün geleneksel şenliklerinden birine dönüştü. Bu Pazar (18 Aralık) yeniden Moda Parkı’nda buluşuyor ve sokak kedileri için kedi evleri yapıyoruz. Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Sokak Kedisi Şenliği’nde 300 adet kedi evi yapılacak ve sokak kedileri için mama dağıtılacak. Etkinliğe katılanlar yapılan kedi evlerini kendi mahallelerine götürüp gerekli yerlere yerleştirecekler. Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen Kedi Resmi Çizim Atölyesi’nde çocukların çizdiği kedi resimleri de, yapılacak kedi evlerinin üstünü ve Kedici Dergi sayfalarını süsleyecek.

TIKLAYIN: Kadıköy Belediyesi’nin takdire şayan 6 uygulaması

324234234

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi:

“Kedici Dergisi’nin artık geleneksel hale gelen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sokak Kedisi Şenliği’nin İstanbul ayağını Kadıköy Belediyesi’nin desteği ile 18 Aralık 2016 Pazar günü saat 14:00’de Moda Parkı, Kadıköy’de gerçekleştiriyoruz. 
Tüm hayvan severlerin katılımıyla düzenlenecek olan Sokak Kedisi Şenliği’nde oluşturulacak kedi evi yapım atölyesinde çok miktarda kedi evi yapılması ve sonrasında hayvan severlerin bu evleri semtlerindeki uygun yerlere yerleştirmeleri amaçlanıyor. Kış aylarında sokakta yaşam mücadelesi veren kediler için, soğuk ve yağmurdan korunmalarını sağlayacak birer barınak yapmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, katılımcılara dağıtılacak olan kedi mamalarının da kedi evleri ile birlikte sokak kedilerine götürülmesi sağlanacak. Ayrıca şenliğe katılan çocuklar için hazırlanacak Kedi Resmi Çizim Atölyesi’nde çocukların çizdiği kedi resimleri, yapılacak kedi evlerinin üstünü ve dergimizin sayfalarını süsleyecek.
Kedici’lerin hem sokak kedilerine destek olacağı hem de hep birlikte keyifli bir Pazar günü geçireceği etkinliğimize destek ve katılımlarınızı bekliyoruz.”

18 Aralık Pazar
14:00-16:00
Moda Parkı, Kadıköy.

Etkinliğin facebook sayfası

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Eğitim, Ekoloji, Etkinlikler, Hayvanlar, Kendin yap, Kent, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Mobilya, Topluluklar, Yeşil alanlar
Suriye’deki olaylara yönelik yapabileceğiniz 5 yardım

üzlerce kilometre öteden canını dişine takarak savaş alanından uzaklaşmaya çalışan insanlara nasıl yardım edebiliriz?

Kapat