Büyük atlıyoruz

Nehirlerin yaşaması için , özgürce denize akabilmeleri için, nehirler üzerine yapılan yanlışları düzeltmek için, insanları nehirlerle barıştırmak için 2005 Yılından bu yana Temmuz ayının ikinci Pazar günü Avrupa’nın bir çok kentinde binlerce insan nehirlere atlıyor.

İlk sene Alakır, Burdur, Halfeti ve Hasankeyf’te gerçekleştirdiğimiz bu keyifli ve anlamlı etkinliğin yapıldığı alanlara, 2012’de Akyaka, Ankara Tahtacıörencik, Antalya Köprüçay, Aydın, Urfa Birecik, Bursa, Cunda Adası, Çanakkale, Edirne, Ergene, Hatay, İstanbul, Balıkesir, Kazdağları, Köyceğiz, Kuşadası, Manisa, Maraş, Mardin, Ölüdeniz, Van ve Yuvarlakçay da katıldı.

Bu sene de hem aynı noktalardan hem de Türkiye genelinde mümkün olan her nehirden, her gölden ve hatta denizden bir “büyük atlama” yapalım istiyoruz.

Büyük Atlama (Big Jump) etkinliğini yapmak çok kolay. Yakınınızda ki nehre,denize, göle gidip saat 16.00’da atlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Etkinlik sırasında bolca fotoğraf, video çekelim paylaşalım. Twitter’da #BigJump ve #dirennehir etiketiyle etkinliği takip edelim. Bu Pazar günü Büyük Atlayalım.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Kent, Yeşil alanlar
Beş soruda armağan ekonomisi

Filiz Telek ile son zamanlarda özellikle parklarda düzenlenen forumlarda adına sıkça rastladığımız 'armağan ekonomisi' tanımını konuştuk.

Kapat