Caddebostan’da bu akşam çevre konuşulacak

Çevreci Etkinlikler, Dünya Çevre Günü nedeniyle bu akşam herkesi Caddebostan sahilinde buluşmaya çağırıyor. Saat 20:00’de başlayacak olan etkinlikte çevre sorunlarına getirilebilecek çözüm önerileri konuşulacak.

Etkinliğin çağrı metni ve programı ise şöyle:

“1972 yılında İsveç’in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı‘nda alınan kararla, 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul edilişinin üzerinden 42 yıl geçti. Geçen bu süre zarfında dünyanın kaynakları hızla tükenirken, küresel iklim değişikliğinin etkilerini daha da derinden hisseder olduk. Peki, bu kötüye gidişte, çözüm önerisi olarak bizler neler yapabiliriz? Çözüme giden yoldaki önerileri konuşmak adına 5 Haziran 2014 Perşembe günü “Dünya Çevre Günü’nde Caddebostan’dayız!” diyerek dostlarımızla bir araya gelelim dedik. Yani sen de davetlisin!

Dünya Çevre Günü’nde Caddebostan’dayız!

Konuk dostlarımızla çözüm önerilerimizi sunmak ve sizlerin de görüşlerinizi almak istediğimiz bu etkinliğimizde, çevre mücadelesinin etkinliğinin arttırılması için neler yapabileceğimizi konuşacağız. Bu önemli günde çözüm önerilerimizi, birçoğumuz çalışan bireyler olduğumuz ve şehirden çok da uzaklaşamadığımız için en azından sahilde çimlere oturarak paylaşalım dedik…

Etkinlik programımız ise;

20: 00’de başlayacak

Çevre Mücadelesinin Etkinliğinin Arttırılması için Bizler Neler Yapabiliriz?

Aynur Acar – Çevre Danışmanı

Aytaç Tolga Timur – Yeryüzü Derneği, Kurucu(larından)

Barış Doğru – EKOIQ Dergisi, Genel Yayın Yönetmeni

Emrah Kurum – cevrecietkinlikler.com, Kurucusu

Menekşe Kızıldere – Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Çevre Mühendisi

Uygar Özesmi – change.org Direktörü ve Good4Trust.org Kurucusu (Etkinliğin ilerleyen saatlerine doğru bizlere sürpriz yapabilir :)

Ayrıca tadımlıkta olsa etkinliğimizde ev yapımı şarap ikram edeceğiz. Eğer ben de kendi ellerimle sizin için bir şeyler yaptım getirmek istiyorum dersen, belki başka dostlarımız da termoslarıyla çay getirir belli mi olur? :)

BUNU DA OKU:  Olsa da binsek

Yer:

Caddebostan Sahil (Caddebostan Migros’a yakın)

Açık adres:

– Kadıköy yönünden, sahil yolundan geldiğinizde Erenköy veya Kantarcı Durağı’nda inebilirsiniz (oturacağımız yer Erenköy ile Kantarcı Durağı arasında olacak)

– Bostancı yönünden, Bağdat Caddesi üzerinden geldiğiniz de ise, Kantarcı Durağı’nda inerek, Divan Pub’ın tam karşısındaki Abdulkadir Noyan Sokak’tan sahile doğru inin bizi göreceksiniz :)

Dipnot: Olası yağış durumlarına göre yaşanacak olan değişiklikleri lütfen facebook etkinlik sayfası üzerinden takip ediniz: https://www.facebook.com/events/498653756901078/?source=1

B Planımız: İsteğimiz Dünya Çevre Günü’nde çimlere oturarak etkinlik yapmak fakat bu haftanın yağışlı olması dolayısıyla çimler oturmaya müsait olmayacak derecede çamurlu/ıslak olursa B Planımız olarak Caddebostan’daki Beltur’un Çay Bahçesi’ne geçeceğiz. Bizi çimlerin üzerinde bulamayan Dostlarımız bilin ki biz çay bahçesindeyiz :)”

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Etkinlikler, Kent, Topluluklar, Yeşil alanlar
Diren Amasya

Geçtiğimiz günlerde Erzurum'da ve İkizdere'de gördüğümüz protestolara dün akşam itibarıyla Amasya eklendi.

Kapat