Çalışma masanızı feng shui`leyin

Çalışma masanıza baktığınızda ne görüyorsunuz? Kaos? Kargaşa? Bir Çin sanatı olan feng shui’ye göre çevreniz yaşamınıza ayna tutuyor.

Çevrenizdeki eşyaların kontrolünü elinize geçirdiğinizde ise pozitif enerjinizi artırarak, yaşam kalitenizi artırma imkânına sahip oluyorsunuz. Masanızı feng shui’lemek için ilk önce ‘bagua’ denilen bir enerji haritası çıkararak masanızı dokuz parçaya bölmelisiniz. Bu dokuz parçanın her biri hayatınızın bir bölümünü simgeliyor – para, kariyer, yaratıcılık vs.

Bunu yaptıktan sonra kendinize en çok hangi alanda başarı elde etmek istediğinizi sorun. Bu belki sağlık, belki başarı belki de ilham. Sonra da istediğinizi elde edecek şekilde bagua’nızı düzenleyin.

Arka sol: Zenginlik

Bu alana koyacağınız bir bitki büyümeyi simgeler, bitki gibi işlerinizin de büyümesi için. Eğer bitki koymak istemiyorsanız, su veya zenginliği simgeleyen değerli bir nesne koyabilirsiniz.

Orta sol: Aile

Aile bağlarını güçlendirmek için buraya bir aile fotoğrafı, ailenizden aldığınız bir hediye veya aileyi sembolize eden tahta bir kap ya da lamba koyabilirsiniz. Bu bölgeyi mavi veya yeşil ağırlıklı dekore etmenizi tavsiye ederiz.

Sol ön: Bilgelik

Kitaplarınızı ve dergilerinizi burada bulundurun. Ayrıca buraya koyacağınız mavi bir obje; örneğin bir mum, daha enerjik bir biçimde çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Arka orta: Ün ve repütasyon

Bu alan sizin çevrenize nasıl göründüğünüzü, imajınızı ve karakterinizi simgeler. Bu bölgeye koyacağınız kırmızı bir lamba/mum, kartvizit veya ödülleriniz repütasyonunuzu artıracaktır.

Orta merkez: Sağlık

Bu alanı daima temiz tutun. Sağlığınızı artırmak için Dünya’yı simgeleyen yeşil ve sarı objeleri kullanın. Çiçekler, taşlar veya deniz kabukları…

Orta ön: Kariyer

Burası bilgisayarınızı koymanız için en ideal yer. Masa üstünüze bol kazancı sembolize edecek okyanus veya şelale gibi bir resim koyabilirsiniz. Yeşil rengini yeni imkânları davet etmek, kırmızı rengini ise kendinizi motive etmek için kullanabilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Sonsuz kimyasallar olarak da bilinen PFAS nedir, zararları nelerdir?

Arka sağ: İlişkiler

Buraya sevdiğiniz birisinin veya kendinizin fotoğrafını koyun. Küçük bir vazoda kırmızı veya pembe bir çiçek koyarak daha başarılı ilişkileri hayatınıza çekebilirsiniz.

Orta sağ: Yaratıcılık

Bir ajanda veya ışık size ilham verecektir. Buraya yerleştireceğiniz renkli post-it’lerin yanısıra gümüş, bakır veya altın objeler, ilham perinizi davet edecektir.

Sağ ön: Yardımsever İnsanlar

Telefonunuzu, müşteri listenizi ve işlerinizde size destek olanlarla ilgili dosyaları sağ ön tarafta tutun, burayı gri ve gümüş renkleriyle donatmanızı öneririz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Dekorasyon, Ev ve Bahçe, Hayat, Kendin yap
Evinizin havasını kirletenler

Gerçek hava kirliliğinin aslında evinizde de oluştuğunu biliyor muydunuz?

Kapat