Çocuklar için sıradışı bir kamp aktivitesi: Şubat tatilinde Doğu Ekspresi ile Karlı Masallar

Doğasever anne ve baba Ayça ve Alpay Oğuş’un, doğayı çocuklarına daha iyi tanıtmak için yaptıkları kamp gezilerinden ortaya çıkan ve yanlarına arkadaş bulmak adına büyüyen “Kampa Gidelim mi Baba?” 2018 Şubat tatili için birbirinden güzel iki etkinlik hazırlamış.

Şimdiden oldukça ilgi çeken bu etkinlikte, çocuklar ve aileleri Doğu Ekspresi ile yolculuk yapıp, donmuş Çıldır Gölünde çocukça oyunlar oynamak ve Kar Masalları dinlemek için kamp kuracaklar.

İlk adım olarak Doğu Ekspresi yataklı ya da örtülü kuşetli vagonlarında yolculuk edecek aileler, daha sonra Boğatepe köyünde ekoturizm için yeniden konaklamaya hazır hale getirilmiş sıcak köy evlerinde konaklayacak, köy yaşamına ortak olacaklar. Aileler aynı zamanda Çıldır gölünü atlarla gezecek ve Kars kaşarının üretimhanelerine ziyaretçi olacaklar.

Boğatepe Ekoköyü

Fark yaşamları ve doğal ortamları gözlemlemeyi hedefleyen” Kampa Gidelim mi Baba?”‘nın bu etkinlikleri sizi, iklim değişikliği yüzünden belki yakında kaybolacak Doğu ekspresi tren yolculuğunun tecrübesini, insan yaşaması imkansız coğrafyalardan tren ile geçerken yapılan gözlemleri deneyimlemeye çağırıyor.

Çocuklar ve anne babalar aynı zamanda bir çok dış etmenden etkilenen kamp kurma tecrübesini yaşayarak, sakin ve pozitif kalma ve zihinsel anlamda gelişme şansı yakalıyor. Bunu yaparken de, birlik olmayı, topluluk olarak davranmayı ve birbirimizi gözetmeyi deneyimliyorlar.

Bu masalsı yolculuk için iki tarih aralığı belirlenmiş, aşağıdaki bağlantılara tıklayarak size uygun olan tarihler hakkında daha fazla bilgi alabilir ve kaydınızı yaptırabilirsiniz.

21-27 Ocak 2018:

Yetişkin : Tam Pansiyon – 4 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama dahil. Yetişkin kişi başı 1420TL
Çocuk : (Her yaştan) Tam Pansiyon – 4 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama dahil. Çocuk kişi başı 1290TL

28 Ocak-2 Şubat 2018:

Yetişkin : Tam Pansiyon – 4 Sabah, 4 Öğlen ve 4 Akşam yemeği, 4 Gece Konaklama dahil. Yetişkin kişi başı 1190TL
Çocuk : (Her yaştan) Tam Pansiyon – 4 Sabah, 4 Öğlen ve 4 Akşam yemeği, 4 Gece Konaklama dahil. Çocuk kişi başı 1060TL

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Eğitim, Ekoturizm, Etkinlikler, Hayat, Kent, Spor
Ev yapımı, doğal halı temizleyici

Özellikle evde küçük çocuk ya da evcil hayvanı olanlar için halı temizliğinde zehirli kimyasallar kullanmamak çok önemli.

Kapat