Dünya Saati buluşması Ortaköy’de

Dünyanın çevre konusundaki en büyük hareketi Dünya Saati’nde büyük gün yarın. 28 Mart 2015 Cumartesi akşamı (yarın) saat 20.30-21.30 saatleri arasında iklim değişikliğine dikkat çekmek için Türkiye’nin birçok noktasında ışıklar kapatılacak. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ekibi ve Dünya Saati etkinliğine destek veren doğa dostları da yarın Beşiktaş-Ortaköy’de özel bir buluşma gerçekleştirecek.

Dünya Saati etkinliğinin Türkiye’deki en önemli sembollerinden biri olan Boğaziçi Köprüsü’nün ışıkları, Ortaköy’deki doğa dostlarının da katılıcağı bir geri sayımla (10’dan sıfıra) kapatılacak. Aynı anda Ortaköy Cami de (Büyük Mecidiye Cami) ışıklarını kapatacak.

Geçen yıl 162 ülkede 7 binden fazla kent ve yüz milyonlarca insanın destek verdiği Dünya Saati kampanyasına Türkiye de bu yıl özel bir etkinlikle katılmış olacak.

Etkinliği görüntülemek, konuyla ilgili detaylı bilgi almak için bize aşağıdaki telefonlardan ve e-posta adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Buluşma noktası:

Ortaköy İskelesi Önü. Saat: 20.00

BUNU DA OKU:  Siz de destek verebilirsiniz: Doğayı hiçe sayan Madde 75 geri çekilsin!
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Kent, Topluluklar
Türkiye iklim değişikliğiyle mücadelede bölgesel liderlik yapabilecek mi?

Türkiye'nin enerji, sanayi, ulaşım, tarım ve şehircilik politikaların bu çerçevede yenilenmesini gerekiyor.

Kapat