E-atık ve Düşük Karbon Kahramanları aranıyor!

İstanbul bu bahar iki zirveye ev sahipliği yapıyor. Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği bu zirvelere paralel olarak iki alanda da ‘kahramanlar’ı seçmek için yarışma düzenliyor. E-atık veya Düşük Karbon Kahramanı olmaya aday projeleriniz varsa bu fırsatı kaçırmayın!

Yarışmaya dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
1(10)

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) “Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü” ile vizyon ve misyonuna uygun olarak, üretim ve tüketimde elektrikli ve elektronik atık (E-atık) yönetimini mükemmel başaranları, E-atık için uğraş verenleri desteklemeyi ve böylece toplumda konunun bilinirliğini artırmayı hedeflemektedir. Çünkü E-atık ulusal servettir. Ödül için adaylar yanı sıra, SÜT-D’nin sektörel izlemesi ile belirlenen kişi ve kurum başarıları da değerlendirilecektir.

Başvuru için Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü Başvuru Formu’nu indirebilirsiniz.

Bilgi ve başvuru için: odul@sut-d.org.

Son başvuru tarihi: 23 Şubat 2015

Başvuru formuna gitmek için tıklayın.

 

Neden ‘kahraman’ seçiliyor?

İTÜ Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu SÜT-D olarak üretim ve tüketimde karbon yönetimini başaran ve düşük karbon ekonomisi için uğraş verenleri ödüllendirmeye karar verdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Karbonu yönetmek, bugünü ve yarını yönetmektir. Bu bilince sahip kişi ve firmaların da mutlaka ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Dernek olarak “Düşük Karbon Kahramanları Ödülü” ile vizyon ve misyonumuza uygun olarak, üretim ve tüketimde karbon yönetimini mükemmel başaranları, düşük karbon ekonomisi için uğraş verenleri desteklemeyi ve böylece toplumda konunun bilinirliğini arttırmayı planlıyoruz. Kendisini “Düşük Karbon Kahramanı” olarak tanımlayan kişi ve kuruluşları bekliyoruz. SÜT-D’nin sektörel izlemesi ile belirlenen kişi ve kurum başarıları da değerlendirerek, II. Karbon Zirvesi’nin ilk günü olan, 2 Nisan 2015 tarihinde ödülleri takdim edeceğiz “.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Geri Dönüşüm, İklim Değişikliği, Kent, Topluluklar
2015’in gökyüzü rehberi

Bu tarihlerde yukarı bakın; yılın gök olayları bu yazıda!

Kapat