Etsiz beslenmeyi düşünür müsünüz?

Et yiyenleri potesto etmek amacıyla İspanya caddelerinde hayvan haklarını savunan AnimaNaturalis isimli grup gösteri yaptı. Geçen haftalarda Barcelona’da en çok konuşulan konulardan biri olduğu ve her gün sokaklarda hem de kışın ortasında bir tabak içinde çıplak yatan birini görmediğimiz için bu haberin fotoğrafını da yayınlamak istedim.

Bu yıl “Ne kadar acımasızlığı yutabilirsiniz?” sloganı ile kampanyalarını sürdüren AnimaNaturalis yeni yıl ve noel kutlamalarında yaşanan et tüketimi hakkında halkı bilinçlendirmeye odaklanmıştı. Vejetaryenların daha uzun yaşadığını ve vejetaryen beslenmenin iklim değişikliği harcamalarını %70 azalttığını düşünürseniz, belki siz de vejetaryen olma yolunda bir adım atmak isteyebilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Nil Kayarlar Sarrafoğlu

1969 yılında doğdum. Aklım başıma geldiğinde ailemden sonra ilk doğayı sevdim. Taşı toprağı, çiçeği ve hatta böceği... Okudum, çalıştım ve büyük şehirlerde yaşadım. Dünya üzerinde doğanın en uzak yerlerine de gittiğim ve kaldığım zamanlar oldu, işte o zamanlarda kendimi çok iyi hissettim,. Döndüm dolaştım şimdi yine şehirdeyim. Bu sefer 4 yaşında bir oğlum var, onu doğanın içinde büyütmeye çalışıyorum, hafta sonları kaçıyoruz şehirden küçük köyümüze. Mutluyuz böyle şimdilik. Anne olduktan sonra dünyayı kurtarmak için ille de büyük kahraman olmak gerekmediğini anladım, anne olmak yetiyormuş! Atık yönetimi, enerji tasarrufu ve sağlıklı beslenme gibi konulara önem veriyoruz evimizde. Payımıza düşeni ve mümkünse daha fazlasını yapmaya gönüllüyüz ailece de. Yeşilist kanalı ile sesimi duyurabildiğim için mutluyum.

Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Gıda, Hayvanlar, Vejetaryen ve Vegan
Hayvanseverleri sevindirecek kampanya

Alışveriş sitesi Bonvagon yeni yıla hayvanseverleri sevindirecek bir kampanyayla girdi.

Kapat