EZZA: Sokak Hayvanları İçin Kağıttan Mama Kabı

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte sokakta yaşayan birçok canlının sıkıntı yaşayacağını hepimiz biliyoruz. Yağan yağmurlar, esen rüzgar ve kara kışa inat yaşam mücadelesi veren küçük canlar için etkileşim ve deneyim tasarımcısı Ceyhun Enki Aksan geçtiğimiz günlerde isminden sıkça söz ettirecek olan EZZA Projesiyle hem bizlerin hem de sokak hayvanların imdadına yetişti.

1_png

EZZA; sokak hayvanları için kâğıttan üretilmiş mama ve saklama kaplarıdır. Tasarımcı tasarımlarında, doğaya en az zarar veren ve geri dönüşümü kolay olan kağıdı tercih etmiştir. Ayrıca taşınabilirlik açısından da oldukça uygundur.

İsmini Hititçe “yemek yemek” anlamına gelen “ezza” kelimesinden alan projeyi çantanızda, cebinizde ya da cüzdanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Evinizdeki, iş yerinizde ya da bir mekânda bulabileceğiniz artık kağıtları kullanarak kendi mama kaplarınızı da kolaylıkla yapmanızı sağlayacak açıklamaları sayesinde istediğiniz her an sokakta yaşayan canlara mama koyabilir ve kuru bir ortamda, çöpten, taştan, kumdan uzak olarak karınlarının doymasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca EZZA ürünlerini satın aldığınızda sadece bir mama kabı ya da bir saklama kabı satın almış olmuyorsunuz, tasarımcı Ceyhun Enki Aksan EZZA’dan sağlanan kârın tamamını barınaklara bağışlıyor, twitter ve instagram hesapları üzerinden de makbuzlarını yayınlıyor.

EZZA online sipariş vermek ve proje detayları hakkında bilgi almak için www.ceaksan.com/tr/ezzasayfasını ziyaret ediniz.

Twitter
İnstagram

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Hayat, Hayvanlar, İyi haberler, Sanat ve Tasarım
Bir ‘Komşum aç yatmasın’ projesi: Aşhane

Her gece Eyüp Cami avlusu, Aksaray-Metro İstasyonu, Fatih-Saraçhane Parkı, Beşiktaş Parkı, Üsküdar Davut Kadı Cami avlusu ve Harem Parkı’nda yaklaşık...

Kapat