Freecycle İstanbul

Bilmeyenler için Freecycle, elinde kullanmadığı eşyalar olanlar ile o eşyalara sahip olmak isteyenleri tamamen ücretsiz olarak e-posta yolu ile birleştirmeye ve geri dönüşümü artırmaya çalışan uluslararası bir proje.

600323_396380367126582_557290161_n

Üyeler eşyalarını bu sayfada sunabiliyor ve aradıkları eşyalar için istekte bulunuyorlar. En temel kural ise sunulan ve aranan eşyaların kesinlikle ücretsiz olarak takas edilmesi. Geçen gün Freecycle İstanbul’dan gelen bir mesaj çok hoşuma gitti. “Anadolu’yu vermeyeceğiz” katılımcılarına malzeme desteği veriyorlar. Eğer bu tip bir platformun işinize yarayacağını düşünüyorsanız, üye olmanızı tavsiye ederim çünkü tekliflerden biri hoşunuza gidebilir veya evinizde kullanmadıklarınızı listeleyip siz de teklifler oluşturabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Nil Kayarlar Sarrafoğlu

1969 yılında doğdum. Aklım başıma geldiğinde ailemden sonra ilk doğayı sevdim. Taşı toprağı, çiçeği ve hatta böceği... Okudum, çalıştım ve büyük şehirlerde yaşadım. Dünya üzerinde doğanın en uzak yerlerine de gittiğim ve kaldığım zamanlar oldu, işte o zamanlarda kendimi çok iyi hissettim,. Döndüm dolaştım şimdi yine şehirdeyim. Bu sefer 4 yaşında bir oğlum var, onu doğanın içinde büyütmeye çalışıyorum, hafta sonları kaçıyoruz şehirden küçük köyümüze. Mutluyuz böyle şimdilik. Anne olduktan sonra dünyayı kurtarmak için ille de büyük kahraman olmak gerekmediğini anladım, anne olmak yetiyormuş! Atık yönetimi, enerji tasarrufu ve sağlıklı beslenme gibi konulara önem veriyoruz evimizde. Payımıza düşeni ve mümkünse daha fazlasını yapmaya gönüllüyüz ailece de. Yeşilist kanalı ile sesimi duyurabildiğim için mutluyum.

Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Geri Dönüşüm, Hayat, Moda
Daha yaşanılası bir dünya için hangi alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz?

"Sürdürülebilirliğin önündeki en büyük engel biz tüketicileriz

Kapat