Green Goods’tan yeni oyuncaklar: makedo

Makedo, uluslararası alanda pek çok ödüle sahip, atık ve sarf malzemeleri yeniden değerlendirip birer oyun nesnesine dönüştürmeyi sağlayan, tekrar tekrar kullanılabilen bir bağlantı sistemidir.

İlham verici bir malzeme olan, makedo, karton, mukavva, plastic, kumaş gibi materyalleri bir arada tutmaya yarayan ve onlardan oyun nesneleri yaratmanızı sağlayan tekrar kullanılabilen bir bağlantı sistemidir. Yaratıcı oyun yolu ile, beceri düzeyinden bağımsız evde kolayca bulunabilecek malzemeyi -karton kutular, kağıt bardaklar, torbalar, kumaş ve yün parçaları- kostümler, oyun evleri, küçük ve büyük yaratıklar, hayal gücü ile ortaya çıkan hertür nesneye dönüştürmek, makedo ile çok kolaydır. Makedo tekrar tekrar kullanılabilen bir bağantı sistemidir. makedo uluslararası düzeyde prestijli birçok ödüle sahiptir. Bunların arasında Japonya’dan “Good Design Award”, Almanya’dan “Red Dot Design Award” ve Dr Toy’s Best Green Toy Award vardır. makedo ‘nun tüm yaşlara yönelik üç ürün gamı “freeplay” (serbest yaratım), “find&make” (bul ve yarat) ve “cupcritters” (bardak yaratıklarıdır).

Yaratmayı kolaylaştırma temalı makedo’s Find & Make serisi çocukların yaratıcılıklarını tetikleyebilmek ve onların etraflarındaki atık ya da sarf malzemeleri nasıl yapı bloklarına dönüştürebilecekleri konusunda onlara rehberlik eden bir seridir. Robot, araba, çiçek, bebek evi ve oyun evi gibi spesifik yaratma fikirleri kutuların üzerinde belirtilmistir. Her Find & Make seti makedo’nun tekrarlı kullanılabilen bağlantı sistemi, temalı çıkartmalar, çizimli yönergeler ve ilham verici bir posterden oluşur. Find & Make serisi 27,5 TL.’den baslayan fiyatlarla. Açık uçlu yaratıcılık, parçalar makedo’dan, atıklar ve fikirler senden. makedo’s Freeplay serisi tamamiyle açık uçludur. Neler yaratabileceğiniz hayal gücünüz ile sınırlıdır. Tüm yaş grupları için uygun olan bu seride yeterince parçanın yanı sıra ilham veren bir poster de bulunmaktadır. makedo Freeplay kutuları 35 TL.’den başlayan fiyatlarla. Freeplay makedo’nun original serisidir ve pek çok tasarım, oyuncak ve eko ödüle sahiptir (Core 77 Design Award, Good Design Award, Red Dot Design Award ve Dr Toy’s Best Green Toy Award). makedo Cup Critters – Karton Bardaklardan neşeli yaratıklara makedo bardak yaratıkları serisi bildiğiniz karton bardakları eğlenceli yaratıklara dönüştürüyor. Bardağını altı karakterden birine dönüştürebilirsin; inek, maymun, tavşan, penguen, horoz ve su aygırı. Cup Critters 12,5 TL.’lik fiyatla. Makedo’nun tekrar kullanılabilir bağlantı sistemi hakkında: Makedo son derece basit ve zekice tasarlanmıs, kolay kullanılabilen bir bağlantı sistemidir. Sistem, kilitlenip sabitlenebilen ve sonra çıkarılıp tekrar tekrar kullanılabilen plastik pin, klips, menteşe ve malzemeleri güvenli bir biçimde kesmeye ve delmeye yarayan plastik bir testereden oluşmaktadır.

BUNU DA OKU:  Ev yapımı öksürük şurubu!
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Çocuk ve Bebek, Oyuncak
İklim değişikliği sergisi: Hem eğlenceli, hem öğretici

Hem eğlenceli hem öğretici “İklim Değişikliği” sergisi İstanbul'da.

Kapat