Hayat dışarıda…

Maceraya atılmayı ve değişikliği sever misiniz? Cevabınız hayırsa bu sayfayı kapatabilirsiniz ancak cevabınız evetse gözünüz aydın, spor ayakkabılarınızı ayağınıza geçirip doğayla kucaklaşma mevsimi geldi. Sıcaklar iyice bastırmadan önce sizi bekleyen dağlar tepeler, nehirler göller ve bulutlar var.

Hafta içi işe gidiyorsunuz diye hafta sonu evde pineklemek durumunda değilsiniz, hatta belki birkaç günlük bir kaçamak yaparsınız. En güvendiğimiz şirketlerin doğa sporları aktivitelerinden favorilerimizi bir araya getirdik. Potansiyel yeni maceralarınız aşağıda:

hayat1

Kaş’ta Dalış Turları (02-05 Haziran, 16-19 Haziran, 23-26 Haziran)

Fiyat:330 TL

Program; Archipel Dalış Merkezi’nin teknesi DRAGOMAN ile bröveli dalıcılara 4 dalış yaparak şehrin omuzlarınıza yüklediği stresi Kaş sularına bırakabilirsiniz.

Dragoman

 

Kaş’ta Doğa Sporları (02-05 Haziran, 16-19 Haziran, 23-26 Haziran)

Fiyat: 400 TL

Dragoman Doğa Sproları Merkezi ile 3 gün 3 farklı aktivite, (1 gün deniz kanosu, 1 gün yürüyüş, 2 adet deneme dalışı). Turun gerçekleşmesi için her hafta en az 4 kişilik grubun oluşturulması gerekiyor.

Dragoman

hayat2

Trans Toros: Zamantı Vadisi-Hacer Boğazı-Aladağlar (22-26 Haziran)

Fiyat: 495 TL

Program: Dört güne yayılan muhteşem rota şöyle: Zamantı Vadisi, Kopuz Başı Şelaleleri, Barazama Hacer Ormanları, Soğukpınar; Barazama Köyü-Hacer Ormanları – Soğuk Pınar Kamp Yürüyüşü (4 – 5 saat) kamp Soğukpınar, Hacer Boğazı, Dibek Kayası, Yedigöller Platosu; Soğukpınar-Hacer Boğazı-Dibek Kaya-Yedigöller yürüyüş süresi 6 saat Kamp göl kıyısı’3300 m; Emler Zirve isteğe göre, Çelikbuyduran, Karyalak Vadisi, Çukurbağ; Emler zirve 3723 – Çelikbuyduran – Sokulpınar yürüyüş süresi 7 saat.

hayat3

Ayvaini Mağarası (04-05 Haziran)

Fiyat: 245 TL

Program: Rotamızı tarihi ve doğal güzelliklerle süslü Mudanya sahil yoluna çevrili. Bu masalsı yerlerden sizi en çok etkileyecek olanı Zeytinbağı, eski ismiyle Tirilya. Tirilya’da; Rumlardan kalma evler, kiliseler bulunuyor. Ardından Apollont Gölü’nün kıyısına kurulu Gölyazı köyü ikinci uğrak yeri. Kamp kurulduktan sonra; mağaraya giriş yapılan bacadan rehberler eşliğinde iniş başlıyor. Bu inişten sonra botlara binilip mağaranın karanlık derinliklerine doğru kürek çekiliyor. Mağaranın son galerisi oldukça uzun ve derin bir gölden oluşuyor. Bu gölün ardından ışık huzmelerine ve mağaranın çıkışında yer alan şelaleye ulaşılıyor.

BUNU DA OKU:  Tarçının iki türü: Seylan ve Kasia (Çin tarçını)

Patika Tour

hayat4

Melen Çayı’nda ekstrem kano ve rafting

Fiyat 225 TL

Program: Temel eğitimin ardından raft adı verilen botlara binilip 12 kilometrelik parkurda kürek çekmeye başlanıyor. Body rafting ve yüzme molaları veriliyor ve ardından kamp ateşi başında buluşuluyor. İkinci gün yine rafting ve macera parkuru yer alıyor.

Patika Tour

 

Sülüklü Göl kamping ve trekking

Fiyat: 130 TL

Program: İl gün Sülüklügöl’de trekking ve akşam kamp kurma keyfi. İkinci gün sabah kahvaltısının ardından rotanın kalanına devam…

 

Fethiye multiaktivite turu (05-12 Haziran, 12-19 Haziran, 19-26 Haziran)

Fiyat: 1200TL

Program: Bir hafta boyunca seakayak, 12 adalar tekne turu, scuba diving, Dalyan turu, Vaunos Antik Kenti gezisi, İztuzu plajı, Sultaniye Kaplıcalarında çamur banyosu, hayalet köy Kayaköy’e gezi ve daha birçok aktivite.

Bukla

 

Akrobasi Uçuşu (29 Mayıs)

Fiyat: 225 Euro

Program: Gökyüzü sihirbazı Ali İsmet Öztürk ile saatte 350 km’ye varan 15 dakikalık bir uçuş

Bukla

hayat5

Hamamdağı günübirlik trans

Fiyat: 80 TL

Program: Bolu Kaynaşlı’ya bağlı Sakızköy’den başlayan parkur Beyköy’de sonlanıyor.Aktivite 4-6 saat sürüyor.

Bukla

 

Temel yelken denizcilik kursu (02 Haziran)

Tolga Aybers yönetiminde yelkenciliğe adım atabilirsiniz. Haziran ayı içerisinde aynı zamanda ileri seviye yatçılık kursları da düzenleniyor.

Atlantis Yacht

 

Yamaç paraşütü

Yamaç paraşütü eğitiminde bu topraklardaki en köklü kuruluş şüphesiz IKARUS. 1991’den bu yana sportif havacılık dünyasında yer alan ve bu sporun keyfini profesyonel bir bilinçle tüm Turkiye geneline yaymayi hedef alan bir ekiple irtibata geçerek bir sonraki eğitim tarihini öğrenebilirsiniz.

Ikarus

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Hayat, Spor
Yeşil olmanın 25 kolay yolu

Dünyamızın geleceği için bireyler olarak hepimizin yapabileceği çok şey var aslında, işte 25'i.

Kapat