Haydi Artvin’e ekoloji kampına

Yıllardır rant ve talan projelerinin merkezlerinden biri haline gelen Karadeniz; doğasını, kültürlerini ve yaşam alanlarını tehdit eden projelere karşı direnmeyi sürdürüyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan Ekoloji Kampında; Karadeniz’de ve Türkiye’de verilen doğa ve yaşam mücadelelerini hep birlikte tartışmak, üretmek, eğlenmek, paylaşmak ve ekoloji mücadelesini yükseltmek için 17–24 Ağustos tarihlerinde Artvin Kafkasör yaylasında buluşuyoruz.

HES’ler, termik ve nükleer santraller, sözde alternatif enerjiler, madenler, taşaocakları ve kırsal-kentsel dönüşüm projeleri ile yaşam alanları talan ediliyor.Parklarımız, ormanlarımız,tarım alanlarımız AVM yapılarak mahvediyor.Yaşam alanlarını tehdit eden bu projelere karşı dur demek için aynı anda dört mevsimin yaşandığı, yedi iklimin meyvesinin yetiştiği, yüzlerce endemik türün can bulduğu eşsiz bir ekosistem, benzersiz bir mikro klima olan Artvin Kafkasör Yaylası’na Artvin Çevre Platformu ve Karadeniz İsyandadır Platformu Ekoloji Kampı’na çağırıyor.

Katılıma göre Ankara ve İstanbul’dan araç kaldırılacaktır.
Öneri, katki ve katilıminiz için: ekolojikampi@gmail.com
Özay: 535 987 06 54
Hatice: 0 543 634 9449

BUNU DA OKU:  Cunda'da Sobe
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Ekoloji, Etkinlikler, İklim Değişikliği, Kent, Topluluklar, Yenilenebilir Enerji
Geleceğin gücü doğada!

Temiz ve sağlıklı bir gelecek istiyor musun? Sen de imzala.

Kapat