İklim Forumu’na sayılı gün kaldı

Önümüzdeki hafta iklim gündemini hareketli günler bekliyor. Sivil toplum kuruluşları, sosyal hareket ve kampanyaların konuşulacağı; iklim adaletinin enine boyuna ele alınacağı ve büyük iklim yürüyüşü ile sonlanacak İstanbul İklim Forumu’nu heyecanla bekliyoruz.

234565443342

Eğer hareketin bir parçası olmak ve organizasyona destek vermek isterseniz, 7 Kasım’da Greenpeace’in Beyoğlu ofisinde gerçekleştireceği gönüllü toplantısına katılabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye buradanulaşabilirsiniz.

İstanbul İklim Forumu ile ilgili detaylar şöyle:

G20 zirvesi öncesinde düzenlenen İklim Forumu, ekte ayrıntılı programını bulacağınız 60’a yakın oturum, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen 150’yi aşkın konuşmacı ile iklim değişikliği tüm yönleri ile konuşulup tartışılacağı ücretsiz ve herkesin katılımı ve katkısına açık iki günlük bir etkinliktir.

Bir yıla yakın süredir hazırlıkları devam eden İklim Formu’nda Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından sosyal hareketleri bir araya getiren “İklim İçin Kampanyası”nın ayrıntılarına iklimicin.orgweb sayfasından ulaşılabilir.

12 Kasım günü açılış konuşmalarında Bill McKibben, Jeffrey Sachs gibi isimler yer alacağı iki günlük forumda fosil yakıt teşviklerinden tarıma, emek hareketlerinden kadın hareketlerine, gençlik hareketlerinden LGBTİ hareketine pek çok konunun iklim değişikliği bağlantısını konuşacak.

Forumun sonunda ise G20 liderlerine iklim için harekete geçmeleri konusunda bir çağrı manifestosunun yazılması planlanmaktadır. 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’te iklim değişikliğine karşı Tünel’de buluşularak bu manifesto okunacak ve Büyük İklim Yürüyüşü yapılacaktır.

Tarih: 12-13 Kasım (Perşembe, Cuma)
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi

Facebook etkinlik sayfası burada.

Forum programına ve ayrıntılarına iklimicin.org adresinden ulaşabilirsiniz.

21323111111

345445432234354

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Ekoloji, Etkinlikler, İklim Değişikliği, Kent
İskoçya plastik poşet yasağını başardı!

Uygulama ile 10 yılda plastik poşet kullanımının %80 oranında düşmesi, toplanan bağışların ise 3 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor. Bu uygulama...

Kapat