İzmir küllerinden doğacak: Yeşillendirme kampanyalarına siz de destek verin

Pazar günü İzmir’in Karabağlar ilçesindeki ormanlık bölgede başlayan yangın rüzgârın da etkisiyle Menderes, Gaziemir, Seferihisar ve Urla sınırlarına ulaşan çok büyük bir alanın kül olmasına neden oldu.

Yangın söndürme çalışmalarının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yangının yaralarını sarmak için çok boyutlu ve ilham verici bir proje hazırlığı içerisinde olduklarını ve yanan alanların bir metrekaresinin bile imara açılmayacağını açıkladı ve herkesi 30 Ağustos’ta gerçekleşecek İzmir Buluşması’na davet etti.

Yanan alanın yeniden ağaçlandırılması için Ege Orman Vakfı da bir kampanya başlattı. Kampanyaya maddi destek vermek isteyenler 10 TL karşılığında bir fidan bağışında bulunabiliyor.

Türkiye’nin dört bir tarafındaki sosyal ve ekolojik kampanyalara desteğiyle dikkat çeken Haluk Levent de 30 Ağustos’ta İzmir’de tüm geliri yanan alanların yeniden yeşillendirilmesi için harcanacak bir konser vereceğini açıkladı.

İzmir’de yapılacak yardım konserlerine birçok sanatçıdan destek gelmeye devam ediyor.

Kampanyaya İzmir’in büyük takımları da ormanlar oluşturarak destek verecek.

Doğal Tarım Merkezi de ağaçlandırma kampanyasına katılan oluşumlardan biri.

Siz de düzenlenen etkinliklere katılarak ya da maddi destekte bulunarak İzmir’in yaralarını sarmasına yardım edebilirsiniz.


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Gündem, Hayvanlar, Kent, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Topluluklar, Yeşil alanlar
Hava kirliliği ile bipolar bozukluk ve majör depresyon arasında ilişki bulundu

Yapılan yeni bir çalışma, çevre kirliliğine maruz kalma ile nöropsikiyatrik bozukluk oranındaki artış arasında önemli bir bağlantı olduğunu gösterdi.

Kapat