Kadıköy Belediyesi’nden bir ilk daha: Atık Getirme Noktaları mobil uygulaması

Çevreci duruşundan vazgeçmeyen Kadıköy Belediyesi, geri dönüşüm ve yeniden kullanılabilir atıkların daha iyi değerlendirilmesi için halihazırda internette olan Atık Getirme Noktaları veritabanı mobile taşıdı.

Türkiye’ de bir ilk olan “Atık Getirme Noktalarımız” uygulaması ile telefonunuzdan ve tabletinizden bulunduğunuz konumu kullanarak hızlı ve kolayca en yakın “Atık Noktasını” bulabilirsiniz.

TIKLAYIN: Kadıköy Belediyesi’nin takdire şayan 6 uygulaması

2017-01-27

Ambalaj Atıkları, Cam Ambalaj Atıkları, Atık Pil, Elektronik Atık, Bitkisel Atık, Tekstil Atık, Atık İlaç noktalarını içeren uygulama ile aynı zamanda Kadıköy Atık Koordinasyon Merkezi ile iletişim sağlayabilir ve hangi atığın nereye ve nasıl atılacağı konusunda bilgi alabilirsiniz.

Çevreye ve geri dönüşüme katkıda bulunmak için yapılan bu uygulama ile geri dönüşümün hızlandırılması veKadıköy Belediyesi’nin yaygın olarak uygulamaya başladığı kumbaralı atık toplama sistemine katkı sağlamak amaçlanıyor.

Uygulamayı Apple işletim sistemini kullanan mobil aletinize indirmek için burayı, Android işletim sistemi kullanan mobil aygıtlarınız içinse burayı tıklayabilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Geri dönüşüme giriş: Hangi çöp, hangi kutuya atılmalı?
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Ev ve Bahçe, Geri Dönüşüm, Gündem, Hayat, İyi haberler, Kent, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Teknoloji, Topluluklar
Dünyanın en sessiz 6 noktası

Şehirden kaçıp, sessizlik arayanlara dünyanın en sessiz 6 noktası

Kapat