Kara üzüm çekirdeğinden yüz kremi

Kara üzüm çekirdeği yağının içerdiği antioksidan maddelerin kolajen üretimini artırdığı iddia edilmektedir. İçeriğinde yüksek oranda E vitamini içermektedir. Cildin yaşlanmasını yavaşlatıcı, onarıcı, yatıştırıcı etkilerinden faydalanılmaktadır.

Evde kolayca yapacağımız yüz kremimiz için gerekli malzemeler:

  • Bal mumu
  • Kara üzüm çekirdeği yağı
  • E vitamini ampülü
  • Damıtılmış su

grape-seed-extract

 

Kremin yapılışı:
Kremi muhafaza edeceğiniz kaba bir miktar kara üzüm çekirdeği yağı koyun. Bir adet E vitamini ampülünü de içerisine kırın.

Yağın dörtte biri oranında bal mumunu bir kaynatma kabına koyup kısık ateşte eritin. Eriyen bal mumunu iki üç dakika kadar soğutun. Yağın yarısı oranında damıtılmış suyu ilave ettikten sonra tüm malzemeleri karıştırıp on dakika kadar bekletip tekrar karıştırın.

Elde ettiğiniz kremi koyu renkli cam bir şişeye aktarın. Krem soğuduğunda kullanıma hazır hale gelecektir. Bir ay süre ile yüz ve göz altı morlukları için tampon halinde uygulayabilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Su altı ormanları sizi bekliyor
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Hayat, Kendin yap, Kişisel Bakım, Kozmetik
Kentsel İsyan Projesi

Gezi Parkı Sanat Kolektifi bünyesindeki onlarca dansçı bir araya gelip İstanbul'un talan edilen belli başlı kültür ve doğa varlıklarında dans...

Kapat