Kendi hediyeni kendin yap: 6 öneri

Yılbaşı reklamları ve kampanyaları dört bir yanımızı sarmaya başladı. Tüketici değil de türetici olarak sevdiklerine kendi yaptığı hediyeleri vermek isteyenlere Yeşilist’ten 7 öneri.

1. Afiyetle yenilecek kurabiyeler

‘Ev yapımı’ ile başlayan her şey çok kıymetli. Neredeyse akıllara ilk gelen ilk seçenek ev yapımı kurabiyeler ile herkesi sevindirmek mümkün. Tamamen doğal, hem besin değeri yüksek hem de lezzetli pekmezli kurabiye tarifimize buradan gözatabilirsiniz.

kurabiye

 

2. Doğal sabunlar

Gün içinde ne sıklıkla kullandığımızı düşününce kendi yaptığınız sabun da oldukça güzel bir hediye seçeneği olabilir. Evinizde yapabileceğiniz, doğal sıvı sabun tarifine de buradan erişebilirsiniz.

 

Sabun

 

3. Çok amaçlı ayakkabı kutuları

Ayakkabı kutusundan hediye mi olur, demeyin. Olur, hem de envai çeşit. Dekoratif amaçlı raflardan kutu şehirlere ve gitara kadar (evet gitar!) pek çok şey türetebilirsiniz. Bu seneye ayakkabı kutularının damgasını vurduğunu düşünürsek ille de ‘benim hediyem tematik hediye olsun’ diyenler için farklı türetme alternatiferine buradan erişmek mümkün.

 

harita_kutu

4. Kahve kokulu tasarımlar

Kahve seven dostlarınız için bol kahve kokulu el emeği göz nuru hediyeler hazırlamak hayal gücünüzün elinde. Kahve filtrelerini renklendirebileceğinizi de hatırlatarak birkaç tasarım önerisine buradan ulaşabileceğinizi hatırlatalım.

kahve filtresi

5. Cam kavanozlar geri dönüşsün

Evlerde cam kavanozdan bol bir şey yok ve cam kavanozlarla yapabileceğiniz pek çok şey var! Elbette sizin aklınızda da farklı tasarım alternatfileri canlanmıştır; bizim çerçeveden fenere, dekoratif saklama kaplarından çiçek kavanozlarına pek çok değişik tasarıma buradan ulaşabilirsiniz. Bizim favorimiz kar küresi!

Cam Kavanoz

6. Eski tişörtlere işlev kazandırın

Eski tişörtlerle pek çok şey yapmak mümkün. Şal, yatak örtüsü, evcil hayvanlar için oyuncaklar, yuvalar, yemek servisleri ve çanta! sizin aklınıza hangi tasarım daha çok yatar bilemiyoruz ama bizim önerimiz hem pratik yapımı hem de sürdürülebilir etkileri nedeniyle bez çantadan yana.

BUNU DA OKU:  Anneler Günü için birbirinden güzel 7 fikir

Hediye edeceğiniz bez çanta ile alışverişlerinde naylon poşet kullanımına son verilmesini sağlayarak yılda 300 poşetin tüketim zincirine girmesini önleyebilirsiniz. Tişörtle yapabileceğiniz tüm tasarım seçeneklerine ayrıca buradan gözatabilirsiniz

T-shirt Çanta

Ve sıra paketlemede!

Ne de olsa kağıtlar geri dönüşüyor diye metrelerce kağıtla ambalaj paketleri tasarlamak bizce pek akıl işi değil. Hele ambalaj meselesine hiç girmiyoruz! Onun yerine yine aslında elinizin altındaki malzemeleri değerlendirebileceğiniz seçeneklerle karşınızdayız. Kumaş parçasından farklı şekilde renkledirebileceğiniz gazeteler ve ipliklere, tasarımınızın parçası olacak düğmeler, haritalar ve kutularla paketleme sürecinizi de aslında oldukça keyifli ve renkli kılacak seçeneklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Paket

 

Hepinize iyi seneler diliyoruz!

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Genel, Hediye, Kendin yap
Paranın geçmediği 9 paylaşım platformu

Paylaşımımız bol olsun!

Kapat