Malala: Uğruna okulu ekeceğim tek arkadaşım

Nobel ödüllü en genç kişi olan Malala Yousafzai ve iklim aktivisti Greta Thunberg, Malala’nın eğitimine devam ettiği Oxford Üniversitesi’nde bir araya geldi.

17 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg ve 22 yaşındaki insan hakları savunucusu Malala Yousafzai bir araya gelerek iklim krizi, bilim, oy verme, tecrit ve sıfır emisyon gibi konulardan konuştular.

Çocuk yaşlardan beri Pakistan’daki kızların eğitim hakkı için mücadele veren ve Nobel Ödüllü en genç kişi olma ünvanı taşıyan Malala, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafta Greta için “Uğruna okulu ekeceğim tek arkadaşım” dedi.

Greta, katılacağı bir iklim eylemi için Bristol’da bulunuyor. Greta da sosyal medya paylaşımında, “Bugün rol modelimle tanıştım. Ne diyebilirim ki?” dedi.

Kadınların baskıya karşı ayakta duruşunun sembolü olan Malala ile çocukların ve gençlerin iklim krizine karşı tepkilerinin sesi olan Greta’nın bu pozu sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Doğal Kaynaklar, Eğitim, Ekoloji, İklim Değişikliği, Yenilenebilir Enerji
Üretme Tüket raflarda

Tarım ekonomisi konusunda Türkiye’deki otorite isimlerden, ekonomi gazeteciliği ve tarım yazılarından dolayı çok sayıda ödül alan, araştırmacı gazeteci Ali Ekber

Kapat