Milyonluk Manzara

Nar Photos fotoğrafçıları Serra Akcan, Eren Aytuğ, Mehmet Kaçmaz, Tolga Sezgin, Saner Şen ve Kerem Uzel kentsel dönüşümün kenti neye dönüştürdüğünü bizlere anlatmak için deklanşörlerine bastılar.

Semih Akşeker, Cihan Aktaş, Hakan Bıçakçı, İhsan Bilgin, Tanıl Bora, Gaye Boralıoğlu, Funda Şenol Cantek, Haydar Ergülen, Alev Erkilet, Özgür Sevgi Göral, Pınar Öğünç, Mine Söğüt, Jean-François Pérouse, Özcan Yurdalan, Turgut Yüksel de yazılarıyla katkıda bulundular.

Daha önce 5-20 Haziran arası Cezayir Salon’da ziyaretçilere kapılarını açan Milyonluk Manzara Sergisi 12-30 Temmuz tarihleri arasında Tütün Deposu’nda tekrar ziyaretçileriyle buluşacak.

Serginin ana temasını “kentsel dönüşümün ortaya çıkardığı sosyal ve ekonomik çarpıklıkları fotoğraf kareleriyle çarpıcı bir şekilde önümüze getiriyor. İstanbul’un görünen maskesinin ardındaki gerçeklikler, bu değişimin oluşturduğu ikircikli ortam ve iki ayrı yaşam tarzı arasında sıkışıp kalmış insanlar” oluşturuyor.

Sergiyi heyecanla bekliyor, tam yeri gelmişken konuyla alakası olduğu için izlemeyenlere Ekümenopolis belgeselini izlemelerini şiddetle tavsiye ediyor ve de sergiye katılımın yoğun olmasını diliyoruz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Hayat, Kent, Sanat ve Tasarım
Yaz ayları için 10 öneri

Sıcaklara hazırlanın!

Kapat