Oscar Ödül Töreni vegan ve plastiksiz olacak

Bu yıl gerçekleşen Altın Küre ve SAG ödül törenlerinde katılımcılara vegan menü servis edilmesinin ardından Oscar yetkilileri de törende bitki bazlı menü servis edileceğini ve plastik şişe kullanılmayacağını duyurdu.

Bu yılki Altın Küre Ödül Töreni, Joaquin Phoenix’in ısrarı sayesinde vegan menü servis etmiş, SAG da aynı yolu izlemişti.

Dün Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin yaptığı açıklamada, “Akademi, dünyanın her yerinden gelen hikâye anlatıcılarından oluşan bir organizasyon ve küresel üyeliğimize gezegeni destekleme taahhüdü borçluyuz” dendi.

Törende servis edilen öğle yemeği tamamen vegan seçeneklerden oluşacak ve plastik ambalaj kullanılmayacak. Törenden sonra gerçekleşen Governers Ball menüsünün ise yüzde 70’i bitki bazlı olacak.

Uzun yıllardır sürdürdüğü vegan yaşam tarzı ve hayvan hakları savunuculuğuyla bilinen Joaquin Phoenix, Altın Küre yetkilileri ile vegan menü sunulması üzerine çalışmış, törende ilk kez Altın Küre Ödülleri’nde yemek yediğini açıklamıştı. Phoenix yetkililere hayvan endüstrisi ile iklim değişikliği arasındaki bağa dikkat çektikleri için teşekkür etmişti. Altın Küre Ödülleri’nde Jennifer Aniston ve Russell Crowe da konuşmalarında iklim değişikliğine dikkat çektikleri için takdir edilmişlerdi.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Ekoloji, Gıda, Hayvanlar, İklim Değişikliği, Vejetaryen ve Vegan
İnsanlık her yıl 100 milyar ton malzeme harcıyor

Yayınlanan yeni bir rapora göre, insanlık; küresel çevreye büyük zarar veren, sürdürülebilir olmayan kaynakların çıkarılması yoluyla yılda 100 milyar tondan...

Kapat